COMPENSA

ZAMÓW SAMOCHÓD Z OC w ZASTEPCZY.ORG

DANE ADRESOWE:
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

Aleje Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa


DANE KONTAKTOWE:
tel.: +48 /22/ 501-61-00
www.: www.compensa.pl

ZAMÓW SAMOCHÓD ZASTĘPCZY

+48 22 501 61 00

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. należy do międzynarodowego koncernu Vienna Insurance Group który jest liderem wśród firm ubezpieczeniowych w Środkowej Europie. Compensa to marka o długiej historii i ugruntowanej pozycji na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Compensa od wielu lat rozwija swoją ofertę, standardy obsługi i sieć sprzedaży, aby wyprzedzać oczekiwania Klientów. W ofercie ubezpieczyciela znajdują się pakiety ubezpieczeń kompleksowych OC Assistance jak i pojedyncze polisy OC, AC, NNW w wielu wariantach.

W myśl przepisów ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej Compensa jest zobowiązana do organizacji pojazdu zastępczego lub pokrycia kosztów jego wynajmu poszkodowanemu przez pojazd ubezpieczony w Compensie. Samochód zastępczy z OC Compensa to usługa z której korzystamy nie będąc bezpośrednim klientem firmy ubezpieczeniowej. Compensa  zapewnia wszystkim klient którzy potrzebują samochodów zastępczych z OC,  kompetentną i pomocną obsługę oraz najwyższą jakość udostępnianego pojazdu.

Compensa Auto zastępcze z OC sprawcy - kto może otrzymać?

Samochód zastępczy z OC Compensa przysługuje Ci gdy Twój samochód został uszkodzony w kolizji lub wypadku spowodowanym przez kierowcę który poruszał się pojazdem ubezpieczonym w Compensie. Poszkodowany ma prawo skorzystać z samochodu zastępczego finansowanego z polisy OC. Koszty organizacji takiego pojazdu pokryje TU Compensa. Aby otrzymać auto zastępcze z OC sprawcy Compensa musisz w pierwszej kolejności zgłosić szkodę, najszybciej zrobisz to wypełniając formularz zgłoszenia ONLINE

Co muszę zrobić aby dostać samochód zastępczy z OC Compensa?

Aby uzyskać samochód zastępczy z OC sprawcy Compensa należy zgłosić szkodę pod numerem +48 (22) 501-60-00 i w trakcie zgłoszenia poinformować o potrzebie i chęci skorzystania z samochodu zastępczego z polisy OC sprawcy. Jeżeli chcesz abyśmy zajęli się organizacją samochodu zastępczego z OC sprawcy Compensa możesz wypełnić formularz na https://zastepczy.org. Jeżeli wolisz na własną rękę wynająć samochód zastępczy za który zapłaci Compensa, możesz to uczynić, jednak musisz dopilnować, aby cena wynajmu samochodu zastępczego z OC nie odbiegała od cen na rynku lokalnym oraz cen obowiązujących w Compensie.

Na jak długo mogę otrzymać samochód zastępczy z OC Compensa?

Okres korzystania z samochodu zastępczego nie jest sztywno określony w przepisach, czas użytkowania samochodu zastępczego z OC Compensa zależy to od kilku czynników, a przede wszystkim od stopnia uszkodzenia pojazdu:

  • samochód niejezdny- gdy uszkodzenia pojazdu uniemożliwiają poruszani się nim. W takiej sytuacji samochód zastępcze z OC Compensa przysługuje na czas likwidacji szkody
  • zatrzymany dowód rejestracyjny przez Policję - w takiej sytuacji auto zastępcze z OC Compensa przysługuje na czas likwidacji szkody i wykonania badań technicznych
  • samochód jezdny - gdy uszkodzenia nie zagrażają bezpieczeństwu i pozwalają na bezpieczne poruszanie się pojazdem auto zastępcze z OC Compensa przysługuje na technologiczny czas naprawy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami poszkodowany zobowiązany jest do dążenia ku minimalizacji wysokości szkody, co w praktyce nakłada na poszkodowanego obowiązek współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń w kwestii uzgodnienia okresu koniecznego dla naprawy pojazdu i konieczności korzystania z samochodu zastępczego. Szkoda powinna być usunięta bez zbędnej zwłoki. Aby nie zwiększać rozmiaru szkody w przypadku technologicznego czasu naprawy, poszkodowany powinien dopilnować aby w chwili wstawienia samochodu serwis miał zamówione części i był gotowy do rozpoczęcia naprawy.

Czy Compensa może odmówić wynajmu auta zastępczego lub skrócić okres korzystania z samochodu zastępczego?

Na podstawie przepisów ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej pojazdów mechanicznych Compensa jest zobowiązana do wynajmu auta zastępczego z polisy OC sprawcy lub refundacji kosztów wynajmu pojazdu zastępczego OC, jeżeli pojazd został uszkodzony i sprawca miał pojazd ubezpieczony TU Compensa. W niektórych okolicznościach Compensa może odmówić wynajmu samochodu zastępczego z OC lub zakończyć wynajem przed zakończeniem procesu naprawy pojazdu poszkodowanego. Są to takie przypadki jak:

  • brak aktualnych badań technicznych w chwili zdarzenia, można wówczas odmówić wynajmu pojazdu zastępczego lub zakończyć wynajem w chwili ujawnienia faktur braku badań technicznych
  • brak odpowiedzialności w szkodzie, chodzi o sytuacje gdy w toku śledztwa okaże się, iż szkodzę nie spowodował pojazd ubezpieczony w Compensa
  • nieuzasadniony przedłużający się czas naprawy lub likwidacji szkody, w sytuacji kiedy serwis realizujący naprawę nie uzupełnił dokumentacji potwierdzającej wydłużenie okresu naprawy

Opłaty który ponosi poszkodowany korzystając z auta zastępczego z OC Compensa

Koszty wynikające z wynajmu pojazdu zastępczego z OC sprawcy ponosi Compensa, również wtedy gdy wynajmujemy samochód zastępczy na własną rękę i stawka dobowa wynajmu samochodu nie odbiega od cennika Compensy. Ważne jest, by samochód zastępczy należał do tego samego segmentu pojazdów co pojazd uszkodzony, wtedy unikniesz dopłat do wynajmu samochodu zastępczego z OC w Compensie. Jeśli samochód zastępczy zostanie wynajęty w wyższej kategorii niż auto poszkodowanego, różnicę w kosztach będziesz musiał pokryć we własnym zakresie.

Opinie poszkodowanych
4.43    

Średnia ocena na podstawie7opinii

5 Star
6
4 Star
0
3 Star
0
2 Star
0
1 Star
1

Rekomendacje
0.00 % poleceń

based on 0 recommendation

0

Polecasz tą ubezpieczalnie??

Tak Nie

Miałeś auto zastępcze?

Napisz opinię

    Najlepsze oceny


Otrzymałem samochód na zlecenie Compensy z wypożyczalni samochów Comfortcar.Polecam

s

22/12/2022, 14:08

    Najgorsze oceny


Opinie napisane tutaj są chyba opłacone przez firmę COMPENSA. Współpraca z tą firmą jest trudnym i przykrym doświadczeniem. Nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile, samochód zastępczy został mi przyznany na dwa dni, gdzie naprawa mojego potrwa minimum tydzień. Zastraszanie przez wypożyczalnie,że samochód przetrzymuje nieprawnie. Zostałam ostrzegana przez serwis,że współpraca z Compensa będzie trudna,ale tak złych doświadczeń się nie spodziewałam. Rozważam zgłoszenie sprawy do prawnika,bo zostane bez samochodu, który jest niezbędny do pracy. Nie polecam!

M

07/07/2022, 12:33
Otrzymałem samochód na zlecenie Compensy z wypożyczalni samochów Comfortcar.Polecam
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Opinie napisane tutaj są chyba opłacone przez firmę COMPENSA. Współpraca z tą firmą jest trudnym i przykrym doświadczeniem. Nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile, samochód zastępczy został mi przyznany na dwa dni, gdzie naprawa mojego potrwa minimum tydzień. Zastraszanie przez wypożyczalnie,że samochód przetrzymuje nieprawnie. Zostałam ostrzegana przez serwis,że współpraca z Compensa będzie trudna,ale tak złych doświadczeń się nie spodziewałam. Rozważam zgłoszenie sprawy do prawnika,bo zostane bez samochodu, który jest niezbędny do pracy.
Nie polecam!
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Korzystałem z auta zastępczego z OC na zlecenie compensy, wypożyczalnia podstawiła mi nowego Forda Mondeo, dobrze wyposażony, nowy, miło się jeździło.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
polecam zastepczy.org. Profesjonlana obsługa.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Chciałbym polecić usługi firmy zastepczy.org. uszkodzono mi stare bmw w zamian wypożyczono mi nowego avensisa. W każdej chwil mogłem zadzwonić do chłopaków i poradzić się w kwestii likwidacji szkody. Ubezpieczyciel oczywiście nie mówi, tym bardziej nie tłumaczy nic. Zatem POLECAM z czystym sumieniem.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Obsługa na 5, w imieniu compensy skontaktowała się ze mną wypożyczalnia comfortcar, podali modele samochodów do wyboru, samochód podstawili, po wynajmie odebrali. Sprawnie i profesjonalnie.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Bardzo sprawnie i profesjonalnie... POLECAM może nie tyle co mieć szkodę ale jak już się przytrafi to niech będzie w nich, przynajmniej proces likwidacji minie sprawnie.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 

ZASADY ROZLICZANIA KOSZTÓW WYNAJMU POJAZDU ZASTĘPCZEGO Z POLISY OC SPRAWCY COMPENSA

Jeśli uszkodzenia pojazdu uniemożliwiają jego dalsze użytkowanie i konieczne jest skorzystanie z samochodu zastępczego na czas naprawy Państwa pojazdu, taką potrzebę można zgłosić naszemu konsultantowi podczas rejestracji szkody lub kontaktując się z naszym likwidatorem na etapie procesu likwidacji szkody.

Dzięki współpracy z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Polsce, oferujemy kompleksową usługę wynajmu pojazdów zastępczych. Nasi partnerzy posiadają nowoczesną flotę samochodową, która z pewnością spełni Państwa oczekiwania, a pojazd z którego będą Państwo korzystać podczas naprawy, niezwłocznie zostanie podstawiony w dowolne miejsce wskazane przez Klienta.

W przypadku wynajęcia pojazdu zastępczego we własnym zakresie, w uzasadnionych okolicznościach oraz pod warunkiem potwierdzenia odpowiedzialności za szkodę, Compensa zweryfikuje poniesione koszty do cen pojazdów o porównywalnej klasie do Państwa pojazdu oraz wynegocjowanych stawek z firmami partnerskimi. Prosimy o zapoznanie się z poniższym cennikiem.

W przypadku konieczności wynajmu pojazdu zastępczego prosimy o kontakt z likwidatorem Państwa szkody.

Cennik wynajmu samochodów zastępczych z OC sprawcy Compensa

Segment Przykładowe modele Cena netto za dobę
A Fiat 500, Citroen C1, Hyundai i10, Toyota Aygo 70zł
B Ford Fiesta, VW Polo, Toyota Yaris, Opel Corsa 75zł
C Opel Astra, Renault Megane, VW Golf 85zł
D Ford Mondeo, VW Passat, Toyota Avensis 125zł
E Audi A6, BMW 5, Mercedes E 230zł
F Audi A8, BMW 7, Lexus LS, Mercedes S 500zł
G BMW 630, Chevrolet Corvette 230zł
VAN Chrysler Voyager, Ford Galaxy, Peugeot 807 130zł
Małe dostawcze Fiat Doblo van, Renault Kangoo 130zł
Duże dostawcze Peugeot Boxer, Fiat Ducato, Renault Traffic 220zł
SUV Mini Nissan Qashqai, Kia Sportage, WV Tiguan 125zł
SUV Volvo XC60, Audi Q5, BMW X3 230zł
SUV PREMIUM Volvo XC90, Audi Q7, BMW X5 400zł
Pickup Skoda Pickup, Nissan Navara, Toyota Hilux 230zł
Terenowe Mercedes G320, Nissan Terrano, Ford Escape 230zł

* Wszystkie podane kwoty wynajmu samochodu zastępczego z polisy oc sprawcy Compensa są kwotami netto tzn nie zawierają podatku VAT 23%.

Strona www.zastepczy.org jest portalem informacyjnym dla poszkodowanych w szkodach komunikacyjnych z polisy OC pojazdów mechanicznych. W celu ułatwienia poszkodowanym w zdarzeniach komunikacyjnych procesu zgłaszania roszczeń strona zawiera dane kontaktowe poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Za pomocą tej strony możesz również zamówić auto zastępcze z polisy OC sprawcy zdarzenia, które zostanie zorganizowane przez www.zastepczy.org, a koszt wynajmu zostanie rozliczony bezgotówkowo bezpośrednio pomiędzy wypożyczalnią samochodów realizująca wynajem samochodu zastępczego a ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia.
Podmiot www.zastepczy.org nie jest związany gospodarczo z żadnym Towarzystwem Ubezpieczeń. Wszystkie formalności związane z organizacją pojazdu zastępczego możesz załatwić poprzez www.zastepczy.org. W celu uzyskania szczegółowych informacji lub zamówienia auta zastępczego zadzwoń na nr 22 101 01 95 lub zamów auto online przez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie zastepczy.org. Podmiot gospodarczy prowadzący stronę www.zastepczy.org jest niezależnym podmiotem gospodarczym, zajmującym się organizacją najmu pojazdów zastępczych z obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych.