EUROPA

ZAMÓW SAMOCHÓD Z OC w ZASTEPCZY.ORG

DANE ADRESOWE:
Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.

ul. Gwiaździsta 62
53-413 Wrocław

DANE KONTAKTOWE:
tel.: +48 801 500 300
www.: www.tueuropa.pl

ZAMÓW SAMOCHÓD z ZASTEPCZY.ORG

+48 22 101 01 95

Grupa Ubezpieczeniowa Europa od ponad 20 lat tworzy nowatorskie ubezpieczenia dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów i partnerów biznesowych. TU Europa jest pozytywnie kojarzona na polskim rynku, cieszy się dużym zaufaniem nie tylko klientów korzystających z OC komunikacyjnego, ale również innych polis ubezpieczeniowych, w tym ubezpieczeń pakietowych obejmujących AC, NNW czy assistance. Różnorodność wariantów ubezpieczenia pozwala klientom optymalizować ubezpieczenie względem potrzeb jak i budżetu.

Jednym z segmentów oferty są ubezpieczenia komunikacyjne z OC pojazdów. Procedura likwidacji szkody w TU Europa jest szybka i bezproblemowa. Ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej zobowiązuje TU Europa do zapewnienia samochodu zastępczego poszkodowanemu, którego pojazd został uszkodzony z winy klienta posiadającego OC komunikacyjne w TU Europa. Przepisy wymuszają na ubezpieczycielu procedurę udostępnienia auta zastępczego bądź pokrycie kosztów wynajmu samochodu zorganizowanego we własnym zakresie przez poszkodowanego. By móc skorzystać z samochodu zastępczego poszkodowany musi szkodę zgłosić szkodę w TU Europa.

Samochód zastępczy z OC - dla kogo?

Jeżeli byłeś uczestnikiem zdarzenia drogowego: kolizji lub wypadku w którym nie ty byłeś sprawcą a za zdarzenie winę ponosi inny kierowca którego pojazd był ubezpieczony w Towarzystwie Ubezpieczeniem Europa to masz prawo skorzystać z pojazdu zastępczego, koszty pokryje TU Europa

Co zrobić aby otrzymać samochód zastępczy z OC Europa?

Poszkodowany aby uzyskać samochód zastępczy z OC sprawcy Europa powinien zgłosić szkodę w Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Szkodę można zgłosić telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszenia szkody online. Szkoda musi być zgłoszona z komunikacyjnej polisy OC wystawionej przez TU Europa. Warunkiem udostępnienia pojazdu zastępczego jest wystąpienie zdarzenia w którym sprawca ubezpieczony w TU Europa spowodował kolizję lub wypadek drogowy. W trakcie zgłoszenia szkody należy poinformować likwidatora, iż będziesz potrzebował samochód zastępczy z OC Europa. Jeżeli nie poinformowałeś ubezpieczyciela, iż będzie Ci potrzebne auto zastępcze lub chcesz abyśmy dla Ciebie zorganizowali pojazd wypełnij formularz ONLINE na naszej stronie https://zastepczy.org. Samochód zastępczy z OC Europa podstawimy pod wskazany adres a koszty wynajmu rozliczymy bezpośrednio z TU Europa w formie bezgotówkowej.

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy we własnym zakresie - czy mogę?

Tak. Oprócz organizacji pojazdu zastępczego z OC przez Tu Europa możliwe jest również wynajęcie samochodu przez poszkodowanego we własnym zakresie i bezgotówkowe rozliczenie wynajmu z TU Europa. Często jest to najszybsze rozwiązanie, zwłaszcza gdy skorzystasz z pomocy zastepczy.org pośredniczącego w znalezieniu samochodu zastępczego o odpowiednich parametrach analogicznych do pojazdu uszkodzonego.

Jak długo mogę korzystać z samochodu zastępczego z OC sprawcy TU Europa?

Przepisy nie wskazują bezpośrednio czasu na jaki ubezpieczyciel jest zobowiązany zapewnić pojazd zastępczy z OC sprawcy. Co do zasady samochód zastępczy przysługuje na pełny czas gdy nasz uszkodzony samochód jest niezdatny do użytkowania np:

  • na technologiczny czas naprawy - gdy uszkodzenia pojazdu nie wykluczają go z dalszego ruchu
  • okres likwidacji szkody - gdy pojazd poszkodowanego został unieruchomiony i nie można się nim dalej poruszać
  • okres likwidacji szkody oraz wykonania badań technicznych - gdy przybyła na miejsce zdarzenia Policja stwierdziła, iż uszkodzenia są znaczne i wymagają wykonania badań technicznych po naprawie

Ustawa zobowiązuje poszkodowanego do minimalizacji rozmiarów szkody a co z a tym idzie kosztów. W praktyce poszkodowany powinien współpracować z TU Europa w zakresie ustalenia możliwie najszybszego terminu naprawy i w związku z tym skrócenia okresu niezbędnego korzystania pojazdu zastępczego.

Kiedy nie otrzymasz samochodu zastępczego lub okres z jego korzystania może zostać skrócony?

TU Europa może odmówić wynajmu pojazdu zastępczego z OC lub zakończyć trwający najem, jeśli w procesie likwidacji szkody okaże się , iż to nie kierowca ubezpieczony w TU Europa odpowiada za zdarzenie drogowe. Podobna sytuacja może mieć miejsce gdy po dostarczeniu dokumentów przez poszkodowanego okaże się, iż uszkodzony pojazd w chwili zdarzenia nie posiadał aktualnych badań technicznych. Jeżeli naprawa pojazdu trwa bez uzasadnienia zbyt długo bądź termin naprawy jest celowo opóźniany TU Europa może zakończyć najem wcześniej lub pokryć tylko częściowe koszty najmu auta zastępczego.

Czy w trakcie użytkowania samochodu zastępczego ponoszę jakieś koszty?

Jeżeli właściciel uszkodzonego pojazdu jest osobowa prywatna i auto zastępcze z OC jest organizowane przez TU Europa lub wypożyczalnia z której samochodu korzystamy rozlicza koszty najmu auta zastępczego z OC w formie bezgotówkowej to nasze koszty ograniczają się do tankowania pojazdu.
Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i masz możliwość odliczenia kosztów VAT to po twojej stronie będzie do zapłaty 50% lub 100% wartości VAT z faktury za wynajem auta.

Opinie poszkodowanych
5.00    

Średnia ocena na podstawie1opinii

5 Star
1
4 Star
0
3 Star
0
2 Star
0
1 Star
0

Rekomendacje
0.00 % poleceń

based on 0 recommendation

0

Polecasz tą ubezpieczalnie??

Tak Nie

Miałeś auto zastępcze?

Napisz opinię

    Najlepsze oceny


Profesjonalizm,uczciwość i rzetelność.Za to i ja 5 punktów i pochlebną opinię wystawiam.

r

28/12/2022, 15:47

    Najgorsze oceny


No Reviews

Profesjonalizm,uczciwość i rzetelność.Za to i ja 5 punktów i pochlebną opinię wystawiam.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Samochód zastępczy z OC Europa — najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Czy przysługuje mi samochód zastępczy z polisy OC w Europa?
Czy samochód zastępczy z OC Europa otrzymam bezgotówkowo?
Jak wynająć samochód zastępczy z OC Europa?
Jaki samochód zastępczy otrzymam z polisy OC Europa?
Czy mogę wynająć samochód z polisy OC Europa w innej wypożyczalni niż wskazana przez T.U. Europa?
Jak długo mogę korzystać z samochodu zastępczego z polisy OC Europa?
Kiedy otrzymam samochód zastępczy z OC Europa?
Czy samochód zastępczy z OC Europa może użytkować inna osoba?
Czy muszę ponosić jakieś opłaty w przypadku uszkodzenia samochodu zastępczego z OC Europa?
Czy samochód zastępczy z OC Europa mogę zwrócić w innym miejscu niż go otrzymałem?
Naprawa mojego auta wydłuża się czy mogę nadal korzystać z auta zastępczego z OC Europa?

Strona www.zastepczy.org jest portalem informacyjnym dla poszkodowanych w szkodach komunikacyjnych z polisy OC pojazdów mechanicznych. W celu ułatwienia poszkodowanym w zdarzeniach komunikacyjnych procesu zgłaszania roszczeń strona zawiera dane kontaktowe poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Za pomocą tej strony możesz również zamówić auto zastępcze z polisy OC sprawcy zdarzenia, które zostanie zorganizowane przez www.zastepczy.org, a koszt wynajmu zostanie rozliczony bezgotówkowo bezpośrednio pomiędzy wypożyczalnią samochodów realizująca wynajem samochodu zastępczego a ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia.
Podmiot www.zastepczy.org nie jest związany gospodarczo z żadnym Towarzystwem Ubezpieczeń. Wszystkie formalności związane z organizacją pojazdu zastępczego możesz załatwić poprzez www.zastepczy.org. W celu uzyskania szczegółowych informacji lub zamówienia auta zastępczego zadzwoń na nr 22 101 01 95 lub zamów auto online przez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie zastepczy.org. Podmiot gospodarczy prowadzący stronę www.zastepczy.org jest niezależnym podmiotem gospodarczym, zajmującym się organizacją najmu pojazdów zastępczych z obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych.