MTU

ZAMÓW SAMOCHÓD Z OC w ZASTEPCZY.ORG

DANE ADRESOWE:
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A.

ul. Hestii 1
81-731 Sopot


DANE KONTAKTOWE:
tel.: +48 /58/ 555-62-22
www.: www.mtu.pl

ZAMÓW SAMOCHÓD z ZASTEPCZY.ORG

+48 22 101 01 95

Marka MTU należy do STU Ergo Hestii, jednego z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Znana z przyjazności oferty poprzez przejrzyste procedury, warunki ubezpieczenia oraz kompetentną obsługę klienta. Korzystając z ubezpieczeń MTU można spodziewać się wysokiej jakości procesu likwidacji szkody z udziałem sieci mobilnych rzeczoznawców oraz infolinię zapewniającą szybką reakcję na potrzeby klientów. Bazując na doświadczeniu Ergo Hestia, MTU zapewnia wiarygodność i pewność finansową oferowanych polis ubezpieczeniowych. Wachlarz ubezpieczeń MTU obejmuje polisy ubezpieczeń komunikacyjnych, na czele których stoi ubezpieczenie obowiązkowe OC pojazdów mechanicznych, które występuje samodzielnie jak i w pakietach z AC, assistance w różnych wariantach zakresu ochrony.

Jeśli Twój pojazd został uszkodzony lub unieruchomiony przez pojazd posiadający obowiązkowe ubezpieczenie OC w MTU i za zdarzenie winę ponosi kierowca tego pojazdu to masz prawo do skorzystania z samochodu zastępczego w standardzie własnego, na okres naprawy swojego pojazdu. Wynajem może być organizowany przez MTU, jak też możesz we własnym zakresie wynająć pojazd, którego koszt pokryje MTU w ramach odpowiedzialności za szkodę z OC sprawcy zdarzenia.

Samochód zastępczy z OC sprawcy MTU - komu przysługuje?

Przepisy prawa, w szczególności ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej chronią poszkodowanego przed ponoszeniem kosztów naprawy pojazdu uszkodzonego z winy innego sprawcy. Do kosztów naprawy zaliczają się również koszty najmu auta zastępczego z OC który na czas naprawy lub likwidacji szkody ma zastąpić nasz pojazd. Warunkiem korzystania z tego uprawnienia jest zgłoszenie szkody w MTU, jak też poinformowanie ubezpieczyciela sprawcy szkody o chęci skorzystania z gwarantowanego przepisami prawa do pojazdu zastępczego. MTU ma obowiązek zapewnić poszkodowanemu pojazd zastępczy z oc MTU bądź pokryć koszty wynajmu, co z tego wynika, iż poszkodowany może wynająć samochód zastępczy z OC MTUna własną rękę i rozliczyć w formie bezgotówkowej.

Co muszę zrobić, aby otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy MTU?

Aby skorzystać z pojazdu zastępczego z OC sprawcy MTU poszkodowany musi zarejestrować szkodę w Towarzystwie Ubezpieczeniem którego polisę OC posiadał sprawca zdarzenia drogowego. Najszybciej szkodę zgłosisz korzystając z formularza ONLINE, jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny możesz możesz zgłosić szkodę pod numerem +48 58 555 65 00. Jeżeli potrzebujesz auto zastępcze z oc MTU należy zaznaczyć taką informację na etapie zgłoszenia szkody. Jeżeli nie zrobiłeś tego wcześniej lub chcesz abyśmy zorganizowali dla Ciebie samochód zastępczy z oc MTU możesz wypełnić formularz na stronie https://zastepczy.org. Zorganizujemy dla Ciebie samochód zastępczy z OC MTU, koszty wynajmu rozliczymy bezgotówkowo bezpośrednio z MTU.

Na ile dni mogę otrzymać samochód zastępczy z OC MTU

Korzystanie z samochodu zastępczego z OC sprawcy MTU jest ograniczone w czasie, aczkolwiek przepisy nie wskazują okresu minimalnego ani też maksymalnego na jaki auto zastępcze może być udostępnione poszkodowanemu.

Okres korzystania z samochodu zastępczego z OC MTU jeśli ściśle powiązany z stopniem uszkodzenia pojazdu poszkodowanego. Samochód zastępczy możemy otrzymać na:

  • technologiczny czas naprawy - gdy Twój pojazd pomimo uszkodzeń nadaje się do jazdy i można się nim bezpiecznie poruszać nie powodując zagrożenia dla innych uczestników ruchu i nie łamiąc przepisów kodeksu drogowego
  • na czas likwidacji szkody - gdy uszkodzony pojazd w wyniku zdarzenia został unieruchomiony lub uszkodzony w stopniu zagrażającym dalszemu poruszaniu się
  • na czas likwidacji szkody i dopuszczenia do ruchu poprzez wykonanie badań technicznych - jeżeli w pojeździe poszkodowanego Policja zatrzymała dowód rejestracyjny w konsekwencji uszkodzeń powstałych w zdarzeniu drogowym

Poszkodowany jest zobowiązany do minimalizacji wysokości szkody. W praktyce oznacza to, iż szkoda powinna być zlikwidowana sprawnie bez zbędnej zwłoki. Wstawiając auto do serwisu, poszkodowany powinien dopilnować aby serwis posiadał zaakceptowany przez MTU kosztorys naprawy i przystąpił do naprawy niezwłocznie.

Kiedy ubezpieczyciel nie pokryje kosztów samochodu zastępczego z OC sprawcy?

MTU jest zobowiązane do zapłaty za wynajem samochodu zastępczego z polisy OC sprawy MTU lub do organizacji pojazdu zastępczego tożsamego do pojazdu poszkodowanego. Są przypadki w których MTU może odmówić pokrycia kosztów najmu samochodu zastępczego lub zakończyć trwający najem w trakcie naprawy pojazdu poszkodowanego. Kiedy może dojść do takiej sytuacji?:

  • gdy pojazd poszkodowanego nie posiadał ważnych badań technicznych w chwili zdarzenia
  • gdy w toku prowadzonego śledztwa wykazano, iż za zdarzenie nie ponosi winy klient MTU
  • gdy w procesie naprawy pojazdu powstała zbędna lub nie udokumentowana zwłoka

W wymienionych powyżej przypadkach MTU może podejąć decyzje o odmowie przyznania pojazdu zastępczego, lub skrócić okres korzystania z samochodu lub ograniczeniu pokrycia kosztów samochodu zastępczego z OC MTU.

Czy korzystając z samochodu zastępczego z OC MTU ponoszę jakieś koszty?

Co do zasady samochód zastępczy z OC sprawny MTU jest udostępniany bezpłatnie poszkodowanemu poszkodowany ponosi natomiast koszty eksploatacyjne pojazdu zastępczego z OC MTU np.: paliwo, płyn do spryskiwaczy. Są sytuacje, w których MTU może nie uznać w całości kosztów najmu samochodu zastępczego z OC MTU. Przede wszystkim, gdy wynajmiesz samochód z segmentu wyższego niż posiadany, wówczas równica w cenie miedzy segmentami może pozostać do zapłaty przez Ciebie. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą uprawnionym do odliczenia podatku VAT, MTU pokryje koszty samochodu zastępczego z OC w wartości netto lub netto +50% VAT, pozostała część zgodnie z uprawnieniem do odliczenia musi pokryć przedsiębiorca.

Opinie poszkodowanych
4.00    

Średnia ocena na podstawie1opinii

5 Star
0
4 Star
1
3 Star
0
2 Star
0
1 Star
0

Rekomendacje
0.00 % poleceń

based on 0 recommendation

0

Polecasz tą ubezpieczalnie??

Tak Nie

Miałeś auto zastępcze?

Napisz opinię

    Najlepsze oceny


obsługa miła, kontakt wzorowy, samochód zastępczy OK szkoda tylko, że w grudniu wydany na oponach letnich;) ale po zwróceniu uwagi szybko został zamieniony. Korzystałem 13 dni z samochodu zastępczego z polisy OC podstawionego przez MTU/ergo hestia. Oby więcej takich firm ubezpieczeniowych.

W

14/12/2020, 02:00

    Najgorsze oceny


No Reviews

obsługa miła, kontakt wzorowy, samochód zastępczy OK szkoda tylko, że w grudniu wydany na oponach letnich;) ale po zwróceniu uwagi szybko został zamieniony. Korzystałem 13 dni z samochodu zastępczego z polisy OC podstawionego przez MTU/ergo hestia. Oby więcej takich firm ubezpieczeniowych.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Samochód zastępczy z OC MTU — najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Czy przysługuje mi samochód zastępczy z polisy OC w MTU?
Czy samochód zastępczy z OC MTU otrzymam bezgotówkowo?
Jak wynająć samochód zastępczy z OC MTU?
Jaki samochód zastępczy otrzymam z polisy OC MTU?
Czy mogę wynająć samochód z polisy OC MTU w innej wypożyczalni niż wskazana przez T.U. MTU?
Jak długo mogę korzystać z samochodu zastępczego z polisy OC MTU?
Kiedy otrzymam samochód zastępczy z OC MTU?
Czy samochód zastępczy z OC MTU może użytkować inna osoba?
Czy muszę ponosić jakieś opłaty w przypadku uszkodzenia samochodu zastępczego z OC MTU?
Czy samochód zastępczy z OC MTU mogę zwrócić w innym miejscu niż go otrzymałem?
Naprawa mojego auta wydłuża się czy mogę nadal korzystać z auta zastępczego z OC MTU?

Strona www.zastepczy.org jest portalem informacyjnym dla poszkodowanych w szkodach komunikacyjnych z polisy OC pojazdów mechanicznych. W celu ułatwienia poszkodowanym w zdarzeniach komunikacyjnych procesu zgłaszania roszczeń strona zawiera dane kontaktowe poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Za pomocą tej strony możesz również zamówić auto zastępcze z polisy OC sprawcy zdarzenia, które zostanie zorganizowane przez www.zastepczy.org, a koszt wynajmu zostanie rozliczony bezgotówkowo bezpośrednio pomiędzy wypożyczalnią samochodów realizująca wynajem samochodu zastępczego a ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia.
Podmiot www.zastepczy.org nie jest związany gospodarczo z żadnym Towarzystwem Ubezpieczeń. Wszystkie formalności związane z organizacją pojazdu zastępczego możesz załatwić poprzez www.zastepczy.org. W celu uzyskania szczegółowych informacji lub zamówienia auta zastępczego zadzwoń na nr 22 101 01 95 lub zamów auto online przez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie zastepczy.org. Podmiot gospodarczy prowadzący stronę www.zastepczy.org jest niezależnym podmiotem gospodarczym, zajmującym się organizacją najmu pojazdów zastępczych z obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych.