PZU

ZAMÓW SAMOCHÓD Z OC w ZASTEPCZY.ORG

DANE ADRESOWE:
Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA)

al. Jana Pawła II 24
00-133 Warszawa

DANE KONTAKTOWE:
tel.: +48 801-102-102
www.: www.pzu.pl

ZAMÓW SAMOCHÓD z ZASTEPCZY.ORG

+48 22 101 01 95

Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej.
Powszechny Zakład Ubezpieczeń jest największym polskim zakładem ubezpieczeniowym o bogatym doświadczeniu i historii działalności, pod jego kontrolą znajduje się jedna trzecia rynku, mierzona wartością składek. Bez wątpienia jest liderem w branży ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych i na życie. PZU cieszy się bardzo wysokim poziomem zaufania społecznego, silną marką i powszechnością w zakresie dostępności. Posiada najszerszą grupę klientów, jak i produktów, a także dystrybutorów. PZU umożliwia ubezpieczenie majątku, zdrowia, życia, jak i szereg ubezpieczeń komunikacyjnych, zawodowych itd. W zamian za lojalność oraz korzystanie z wielu produktów PZU klienci mogą liczyć na zniżki składek i bonusy u partnerów biznesowych towarzystwa. Realizując politykę odpowiedzialnego biznesu PZU współtworzy i współfinansuje szereg akcji na rzecz bezpieczeństwa, kierowanych między innymi do dzieci, kierowców. Grupa PZU gwarantuje bezpieczeństwo i pomoc milionom Polaków oferując produkty z dziedziny zdrowia, bankowości, inwestycji, finansów, ubezpieczeń. Oferta PZU dedykowana jest klientom indywidualnym jak i instytucjonalnym, biznesowi. Wychodząc naprzeciw rodzącym się potrzebom i oczekiwaniom klientów towarzystwo rozwija system zdalnej obsługi klienta. Spółka nieprzerwanie działa od 1991 roku, gdy powstała po przekształceniu z Państwowego Zakładu ubezpieczeń. Historia Zakładu sięga roku 1803, było to pierwsze w Polsce towarzystwo ubezpieczeniowe. Tymczasem w 2010 roku PZU zaczęło swoją działalność na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

PZU w swojej ofercie posiada szereg produktów dla kierowców m.in.: PZU Auto OC, PZU Auto AC, PZU Pomoc W Drodze, PZU Auto Opony, PZU Auto Szyba, PZU Auto NNW, PZU Auto Asystent Zdrowotny, PZU Auto NNW Max, PZU Auto Ochrona, PZU Auto OC Graniczne.
Naturalnym następstwem dużej sprzedaż polis jest znacząca liczba szkód z polisy OC sprawcy.
Każdy kierowca który został poszkodowany w kolizji lub wypadku drogowym z winy innego uczestnika ruchu posiadającego polisę ubezpieczeniową OC PZU, może skorzystać z bezgotówkowego wynajmu samochodu zastępczego z OC sprawcy PZU. Auto zastępcze z OC PZU przysługuje poszkodowanemu na cały okres likwidacji szkody w przypadku zdarzeń w których samochód poszkodowanego nie nadaje się do dalszej jazdy lub na technologiczny czas naprawy samochodu uszkodzonego z polisy OC PZU gdy autem po kolizji można poruszać bezpiecznie i zgodnie z przepisami kodeksu drogowego.


Jeżeli twój pojazd został uszkodzony z winy kierowcy posiadającego polisę OC w towarzystwie ubezpieczeń PZU S.A., potrzebujesz:

  • samochód zastępczy na czas naprawy PZU - tzn że auto zastępcze z OC PZU jest wynajmowane na technologiczny czas naprawy zgodny z kosztorysem zatwierdzonym przez PZU
  • samochód zastępczy z polisy OC w PZU - PZU pokrywa koszty wynajmu auta zastępczego z polisy OC sprawcy PZU
  • auto zastępcze z OC PZU bezgotówkowo - nie musisz opłacać wynajmu aut zastępczego, rozliczenie nastąpi w formie bezgotówkowej między PZU a wypożyczalnią samochodów

Opinie poszkodowanych
3.64    

Średnia ocena na podstawie14opinii

5 Star
7
4 Star
1
3 Star
2
2 Star
2
1 Star
2

Rekomendacje
0.00 % poleceń

based on 0 recommendation

0

Polecasz tą ubezpieczalnie??

Tak Nie

Miałeś auto zastępcze?

Napisz opinię

    Najlepsze oceny


Bez żadnych niespodzianek tak jak się umówiliśmy z zastepczy.org zajął się organizowaniem samochodu,polecił warsztat naprawy i odszkodowaniem.

A

04/01/2023, 13:14

    Najgorsze oceny


Dwa razy korzystałem z auta zastępczego z OC. Pierwszy (i ostatni raz) zorganizowało mi auto PZU. Wrażeń które mi zafundowali nie polecam nikomu dlatego drugi raz wybrałem sobie wypożyczalnie sam, tab aby wyznacznikiem była jakość obsługi a nie najniższa cena.

E

22/04/2019, 13:01
Bez żadnych niespodzianek tak jak się umówiliśmy z zastepczy.org zajął się organizowaniem samochodu,polecił warsztat naprawy i odszkodowaniem.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Zastepczy.org obsługa godna polecenia. Szyba organizacja samochodu w Radziejowicach, gdzie Powszechny Zakład Ubezpieczeń nie posiadał wypożyczalni wspołracujacej..
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Samochód podobno powinien być klasy mniej więcej takiej samej jak samochód prywatny. Dostałam Hyundaia a sama miałam uszkodzony samochód marki Audi S5. Żenada. Kupka papierów uzupełniona na miejscu odbioru samochodu, po czym dodatkowo wydzwanianie do mnie bo jakaś ankieta musi być zrobiona. Słabe.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Polecam. Otrzymałam samochód na zlecenie warty od wypożyczalni comfortcar rental. Auto nowe czyste, miła obsługa.
Polecam
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Otrzymałem auto zastępcze od zastepczy.org, świetna obsługa i zero problemów z przedłużeniem
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Konsultanci PZU są mili i uprzejmi tak długo jak dostosowujemy się ich dyspozycji, jak mamy jakieś wymagania to klient/poszkodowany staje się wrogiem. Zrezygnowałam z auta zastępczego z OC organizowanego przez PZU i skorzystałam z samochodu udostępnionego przez zastepczy.org i tak też radzę wszystkim poszkodowanym
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Jak na największą firmę ubezpieczeniową na Polskim rynku to całkiem przeciętnie. Samochód zastępczy z OC w PZU zorganizowany przez PZU podstawiony przez pomoc drogową, po 7 dniach zabrany. Skorzystałem kolejne 14 dni z auta dostarczonego przez zastepczy.org
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Likwidacja szkody przebiegła pomyślnie dzięki pomocy zastepczy.org.
Otrzymałem samochód na czas likwidacji szkody. Jeździłem nowym autem ponad 30 dni.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Rocznie przejeżdżam samochodem około 60-70 tyś km, siła rzeczy nie jeden raz korzystałem z auta zastępczego z OC sprawcy w PZU. Wnioski:
zastepczy.org - jesteś klientem który, wybierze ich ofertę lub pójdzie gdzieś indziej, zatem obsługa jest miła pomocna i profesjonalna,
PZU - mimo iż jesteś poszkodowany nie z swojej winy to jesteś postrzegany jako złodziej który musi udowadniać swoje racje, najlepiej gdybyś zrezygnowała z auta zastępczego w ogóle i jeździł autobusem
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
nr.1 w wynajmie samochód bezgotówkowo z OC sprawcy. Polecam gwarancja sprawnej obsługi bez niespodzianek.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 

ZASADY ROZLICZANIA KOSZTÓW WYNAJMU POJAZDU ZASTĘPCZEGO Z POLISY OC SPRAWCY PZU

W ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm), PZU Auto Ochrona (PAO), usługi Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS lub LB)

Zachęcamy do skorzystania z pomocy PZU SA w organizacji wynajmu pojazdu zastępczego. Zaoszczędzą Państwo swój czas, a rozliczenie odbędzie się bezgotówkowo. Jeżeli na etapie zgłoszenia szkody nie podjęli Państwo decyzji o skorzystaniu z pomocy PZU SA w tym zakresie, a planują Państwo dokonać wynajmu pojazdu zastępczego, prosimy pamiętać, że przepisy prawa* nakładają na poszkodowanego obowiązek współdziałania z ubezpieczycielem w celu niepowiększenia rozmiaru szkody. Dlatego prosimy skontaktować się z naszą infolinią.

Informujemy, że w przypadku samodzielnie zorganizowanego wynajmu, udokumentowane koszty mogą zostać uznane w takiej wysokości, w jakiej PZU SA poniosłoby je, gdyby ten wynajem był organizowany przy pomocy PZU SA. Zwrot kosztów może nastąpić według cen akceptowanych przez PZU SA, tj. zależnie od czasu najmu i klasy auta, odpowiednio dla klas: A – do 70 zł netto, B – do 80 zł netto, C – do 95 zł netto, D – do 130 zł netto (pozostałe klasy w tabeli poniżej). Czas wynajmu uznamy w takim wymiarze, w jakim jest on niezbędny do naprawienia szkody. Jeżeli warsztat naprawczy czy wypożyczalnia oferuje Państwu najem, twierdząc, że PZU SA pokryje bezwarunkowo wszystkie koszty najmu, to nie jest to prawdą. PZU SA pokrywa tylko zasadne koszty wynajęcia pojazdu zastępczego.

1. Ogólne zasady

a. PZU SA pokryje koszty wynajmu pojazdu z tytułu ubezpieczenia OC ppm/PAO lub usługi BLS/LB, gdy z okoliczności wynika, że poszkodowany jednocześnie:

I) nie mógł korzystać ze swojego pojazdu w takim zakresie, w jakim korzystałby z niego, gdyby mu szkody nie wyrządzono,

II) poniósł wydatki, które były celowe i ekonomicznie uzasadnione, do korzystania z innego pojazdu w takim samym zakresie, w jakim korzystałby z pojazdu, który uległ uszkodzeniu,

III) nie mógł zaspokoić swoich potrzeb konsumpcyjnych i życiowych w inny sposób (w szczególności jeśli korzystał ze swojego innego pojazdu lub taksówki). b. PZU SA pokryje koszty wynajmu po wskazaniu zasadności i udokumentowaniu wynajmu pojazdu.

c. Wynajęty pojazd powinien być podobnej klasy co pojazd uszkodzony.

d. Zasadny okres wynajmu wynika ze sposobu rozliczenia szkody (szkoda częściowa, szkoda całkowita) oraz z możliwości korzystania z pojazdu po zaistnieniu szkody (pojazd jezdny, niejezdny).

e. Wysokość stawek (netto) za dobę wynajmu, akceptowanych przez PZU SA zgodne z cennikiem.

2. Zasady dokumentowania roszczeń przez poszkodowanego

Poszkodowany powinien udokumentować konieczność wynajmu pojazdu, czyli wskazać okoliczności uzasadniające jego potrzebę oraz przedstawić rachunek albo fakturę lub inne dokumenty potwierdzające wynajem pojazdu.

3. Okres wynajmu pojazdu zastępczego

a. Szkoda częściowa - zwrotowi podlegają koszty najmu na czas naprawy uszkodzonego pojazdu:

i) gdy pojazd po zdarzeniu mógł być eksploatowany – jest to okres technologicznej naprawy uszkodzeń pojazdu powiększony o inne okresy uzasadnione okolicznościami danej sprawy, np. czas przerwy w naprawie pojazdu w weekendy i dni wolne od pracy.

ii) gdy pojazd po zdarzeniu nie mógł być eksploatowany – jest to okres technologicznej naprawy uszkodzonego pojazdu powiększony o inne okresy uzasadnione okolicznościami danej sprawy, np. czas od powstania szkody do wykonania oględzin i doręczenia dokumentu z ustaloną przez PZU SA wysokością szkody, czas na znalezienie warsztatu naprawczego, przekazanie pojazdu do naprawy i odbiór po naprawie, czas oczekiwania na części zamienne, czas oczekiwania na dodatkowe oględziny pojazdu lub weryfikację kosztorysu, czas weekendów i dni wolnych od pracy.

b. Szkoda całkowita (naprawa uszkodzonego pojazdu jest ekonomicznie nieopłacalna) - zwrotowi podlegają koszty najmu na czas, który przy założeniu dążenia poszkodowanego do minimalizowania rozmiaru szkody, był niezbędny do nabycia innego pojazdu.

Informujemy, że zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z 15 lutego 2019 roku sygn. akt III CZP 84/18 w przypadku przedłużającej się naprawy pojazdu: „Odpowiedzialność Ubezpieczyciela odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego obejmuje także celowe i ekonomicznie uzasadnione wydatki, poniesione przez poszkodowanego na najem pojazdu zastępczego w okresie przedłużającej się naprawy, chyba że są one następstwem okoliczności za które odpowiedzialność ponosi poszkodowany lub osoba trzecia”.

Cennik wynajmu samochodów zastępczych z OC sprawcy PZU

Segment Pojazdu 1-7 dni (za dzień) Powyżej 7 dni (za dzień)
A (miejskie, mini), np. Toyota Aygo, Citroën C1, Volkswagen Up! 70zł 55zł
B (miejskie, małe), np. Renault Clio, Opel Corsa, Toyota Yaris 80zł 65zł
C (klasa niższa średnia), np. Toyota Auris, Opel Astra, Škoda Octavia 95zł 75zł
D (klasa średnia), np. Ford Mondeo, Opel Insignia, Škoda Suberb 130zł 110zł
E (klasa wyższa średnia), np. Volvo S80, Kia Stinger, Volkswagen Arteon 220zł 190zł
PREMIUM, np. BMW X5, Lexus NX, Jeep Grand Cherokee 320zł 295zł
F (furgon mały), np. Opel Combo, Fiat Doblò, Peugeot Partner 110zł 90zł
FD (furgon duży), np. Ford Transit, Fiat Ducato, Citroën Jumper 190zł 155zł
FD Kontener, np. Ford Transit chłodnia, plandeka 240zł 205zł
SUV, np. Toyota RAV4, Honda CR-V, Mitsubishi Outlander, Mazda CX-5 160zł 135zł
K, minivany (min. 7 miejsc) 140zł 115zł

* Wszystkie podane kwoty wynajmu samochodu zastępczego z polisy OC PZU są kwotami netto tzn nie zawierają podatku VAT 23%.

Samochód zastępczy z OC PZU — najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Czy przysługuje mi samochód zastępczy z polisy OC w PZU?
Czy samochód zastępczy z OC PZU otrzymam bezgotówkowo?
Jak wynająć samochód zastępczy z OC PZU?
Jaki samochód zastępczy otrzymam z polisy OC PZU?
Czy mogę wynająć samochód z polisy OC PZU w innej wypożyczalni niż wskazana przez T.U. PZU?
Jak długo mogę korzystać z samochodu zastępczego z polisy OC PZU?
Kiedy otrzymam samochód zastępczy z OC PZU?
Czy samochód zastępczy z OC PZU może użytkować inna osoba?
Czy muszę ponosić jakieś opłaty w przypadku uszkodzenia samochodu zastępczego z OC PZU?
Czy samochód zastępczy z OC PZU mogę zwrócić w innym miejscu niż go otrzymałem?
Naprawa mojego auta wydłuża się czy mogę nadal korzystać z auta zastępczego z OC PZU?

Strona www.zastepczy.org jest portalem informacyjnym dla poszkodowanych w szkodach komunikacyjnych z polisy OC pojazdów mechanicznych. W celu ułatwienia poszkodowanym w zdarzeniach komunikacyjnych procesu zgłaszania roszczeń strona zawiera dane kontaktowe poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Za pomocą tej strony możesz również zamówić auto zastępcze z polisy OC sprawcy zdarzenia, które zostanie zorganizowane przez www.zastepczy.org, a koszt wynajmu zostanie rozliczony bezgotówkowo bezpośrednio pomiędzy wypożyczalnią samochodów realizująca wynajem samochodu zastępczego a ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia.
Podmiot www.zastepczy.org nie jest związany gospodarczo z żadnym Towarzystwem Ubezpieczeń. Wszystkie formalności związane z organizacją pojazdu zastępczego możesz załatwić poprzez www.zastepczy.org. W celu uzyskania szczegółowych informacji lub zamówienia auta zastępczego zadzwoń na nr 22 101 01 95 lub zamów auto online przez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie zastepczy.org. Podmiot gospodarczy prowadzący stronę www.zastepczy.org jest niezależnym podmiotem gospodarczym, zajmującym się organizacją najmu pojazdów zastępczych z obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych.