TUW

ZAMÓW SAMOCHÓD Z OC w ZASTEPCZY.ORG

DANE ADRESOWE:
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW"

ul. H. Raabego 13
02-793 Warszawa


DANE KONTAKTOWE:
tel.: +48 /22/ 545-39-50
www.: www.tuw.pl

ZAMÓW SAMOCHÓD z ZASTEPCZY.ORG

+48 22 101 01 95

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych stabilną pozycję na rynku zyskuje dzięki wieloletniej działalności i coraz szerszej ofercie produktów ubezpieczeniowych. Działa nieprzerwanie od 1992 roku, znane pod marką TUW, która stanowi skrót od nazwy, krzewiąc ideę ubezpieczeń wzajemnych. Zgodnie z prawem ubezpieczeniowym TUW działa pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, a wyróżnikiem towarzystwa jest brak właścicieli zewnętrznych, co za tym idzie brak działalności profit.
Na działalności ubezpieczeniowej nikt nie zarabia, jej celem nie jest zysk, a wspólny interes, jakim jest reasekuracja. Każdy klient decydując się na produkt ubezpieczeniowy w TUW staje się członkiem towarzystwa, którego funkcjonowanie określa Statut Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Najwyższą władzą ubezpieczyciela jest Walne Zgromadzenie Członków. Atutem tego rozwiązania jest optymalizacja wysokości składek ubezpieczeniowych, procesów obsługi likwidacji szkód jak i dopasowania produktów do aktualnych potrzeb członków towarzystwa, czego jednym z przejawów jest brak odpłatnych reklam towarzystwa.
Przedmiotem działalności TUW są wszystkie rodzaje ubezpieczeń majątkowych. Z TUW ubezpieczyć można dom, mieszkanie, samochód, wszelkie mienie, jak również bezpieczeństwo podróży. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych dostępne jest na terenie całego kraju za pośrednictwem 90 placówek obecnych w każdym województwie, jak też poprzez szereg agentów towarzystwa. W trosce o konkurencyjność cen TUW jest partnerem Karty Dużej Rodziny. Grono odbiorców TUW jest mocno zróżnicowane, podobnie jak oferta produktów kierowanych do firm, instytucji, grup zawodowych. Podążając za rosnącymi standardami jakości obsługi ubezpieczonych TUW gwarantuje szybką ścieżkę likwidacji szkód, szczególnie komunikacyjnych.

Wszyscy kierowcy których samochód został uszkodzony w wyniku w kolizji lub wypadku z winy kierowcy posiadającego polisę ubezpieczeniową OC Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych, może bezpłatnie wynająć samochód zastępczy z polisy OC sprawcy TUW. Auto zastępcze z OC TUW należy się każdemu poszkodowanemu na cały okres likwidacji szkody w przypadku zdarzeń w których auto poszkodowanego nie nadaje się do dalszego użytkowania lub na technologiczny okres naprawy samochodu uszkodzonego z polisy OC Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych gdy samochodem po zdarzeniu drogowym nie można poruszać bezpiecznie zgodnie z przepisami kodeksu drogowego.


Jeżeli twój pojazd został uszkodzony z winy kierowcy posiadającego polisę OC w firmie Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych, potrzebujesz:

  • samochód zastępczy na czas naprawy TUW - tzn, że samochód zastępczy z OC Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych jest udostępniony na technologiczny czas naprawy zgodny z kosztorysem zatwierdzonym przez rzeczoznawcę z ramienia TUW
  • samochód zastępczy z polisy OC TUW - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych pokrywa koszty wynajmu samochodu zastępczego z polisy OC sprawcy TUW
  • auto zastępcze z OC TUW bezgotówkowo - nie musisz opłacać wynajmu aut zastępczego, rozliczenie nastąpi w formie bezgotówkowej między Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych a wypożyczalnią samochodów

Opinie poszkodowanych
4.54    

Średnia ocena na podstawie13opinii

5 Star
10
4 Star
1
3 Star
1
2 Star
1
1 Star
0

Rekomendacje
0.00 % poleceń

based on 0 recommendation

0

Polecasz tą ubezpieczalnie??

Tak Nie

Miałeś auto zastępcze?

Napisz opinię

    Najlepsze oceny


Drugi raz jestem poszkodowana w wyniku sprawcy.Kolejny raz prosiłam Was o pomoc.I tym razem organizacja auta i wszystkich tych formalności przebiegła bez zarzutu.

G

05/01/2023, 16:21

    Najgorsze oceny


No Reviews

Drugi raz jestem poszkodowana w wyniku sprawcy.Kolejny raz prosiłam Was o pomoc.I tym razem organizacja auta i wszystkich tych formalności przebiegła bez zarzutu.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
5+ dla zastepczy.org
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Polecam zastepczy.org
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Na początku był duży problem z znalezieniem samochodu w tym samym segmencie i w automatycznej skrzyni biegów. Finalnie otrzymałam też Mini Clubman z firmy comforcar. PolecamTUW .
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
korzystałem z zastępczaka 37 dni, do czasu ukończenia naprawy. czas długi bo lampa z USA jechała do długo, na początku likwidator chciał zabrać samochód zastępczy po 3 tygodniach ale serwis w którym naprawiałem samochód wysłał potwierdzenie zamówienia lampy z USA i najem samochodu zastęczego został wydłużony. Pełna kultura, jak mieć szkodę to w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych ;)
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Wypożyczyłem samochód zastępczy z OC z firmy wskazanej przez TUW. W trakcie najmu miałem wypadek. Samochód został wymieniony na nowy, TUW pokryło udział własny za szkodę. Polecam auto z TUW, święty spokój w trakcie użytkowania i brak nie potrzebnych nerwów w związku z obawą o uszkodzenie nieswojego samochodu.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
W czerwcu korzystałam z samochodu zastępczego z OC sprawcy podstawionego przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, wszystko było ok bez większych zastrzeżeń. W listopadzie niestety kierowca mający polisę w PZU uszkodził moje autko, przygoda z PZU to koszmar, dlatego postanowiłam pozytywnie wypowiedzieć się o TUW, dopiero przy skorzystaniu z auta zastępczego w PZU zrozumiałam, że wszystko było wzorowo.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Polecam wynajem samochody z zastepczy.org. Miła profesjonalna obsługa. Mirek
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
4 gwiazdki na 5 bo czasami ciężko było dodzwonić się do likwidatora w TUW w celu przedłużenia najmu, wtedy dzwoniłem do wypożyczalni i oni kontaktowali się. Po za tym wszystko na 5+
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Jak mieć szkodę z OC to tylko w TUW;) Za BMW X5 otrzymałem samochód zastępczy volvo XC90, około 1,5 roku temu miałem szkodę w Warcie i ich konsultant próbował mi udowodnić że X5 to SUV i nissan qashqai to też SUV więc ten sam segment auta zastępczego.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 

Informacja dotycząca najmu pojazdu zastępczego

W ramach pomocy Poszkodowanemu, który został pozbawiony możliwości korzystania z własnego pojazdu z winy osoby ubezpieczonej w zakresie odpowiedzialności cywilnej w naszym Towarzystwie, oferujemy możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego w ramach umów zawartych przez TUW „TUW” z wymienionymi poniżej wypożyczalniami. W przypadku zainteresowania organizacją najmu pojazdu zastępczego prosimy o kontakt telefoniczny z Zespołem Obsługi Najmów (dni robocze, w godzinach 8:00-16:00). Poza godzinami pracy Zespołu prosimy o kontakt bezpośrednio z wypożyczalnią:


Comfortcar Sp. z o.o. - BEZGOTÓWKOWE ROZLICZENIE NAJMU - tel: +48 22 379-02-02 e-mail: [email protected] www: www.comfortcar.pl


Auto Czarter Sp. z o. o. sp. k.

Kaizen Fleet Sp. z o.o. sp.k.

Abacus Sp. z o.o.

EXPRESS Sp. z o.o. sp.k.

Najem pojazdu zastępczego w wypożyczalni współpracującej odbywa się bezgotówkowo. Oznacza to, że koszt najmu pokrywany jest bezpośrednio przez Towarzystwo pod warunkiem przyjęcia odpowiedzialności za szkodę. Jeżeli Poszkodowany ma prawo odliczenia podatku VAT, koszt wynajmu pokrywany jest w kwocie netto.

Prawo do najmu pojazdu zastępczego przysługuje Poszkodowanym, którzy nie mają możliwości zastąpienia uszkodzonego pojazdu innym własnym pojazdem. Wynajęty pojazd powinien być zbliżonej klasy/segmentu – nie wyższej niż pojazd uszkodzony.

W przypadku wystąpienia szkody całkowitej wynajem pojazdu zastępczego przysługuje na czas likwidacji danej szkody, nie dłużej niż do czasu obiektywnej możliwości nabycia innego pojazdu o porównywalnych parametrach technicznych i użytkowych.

W razie szkody częściowej okres najmu obejmuje czas trwania naprawy obliczony zgodnie z normami producenta (tzw. technologiczny czas naprawy). Dodatkowo do czasu najmu wlicza się m.in. uzasadniony czas oczekiwania na części zamienne, weryfikację kosztorysu oraz inne uzasadnione okoliczności wpływające na czas trwania najmu.

Zasadność zwrotu kosztów najmu oraz czasu jego trwania jest rozpatrywana w każdym przypadku indywidualnie.

Poszkodowany nie jest zobowiązany do skorzystania z oferty wypożyczalni współpracującej z TUW „TUW”. Jednak w przypadku najmu pojazdu zastępczego od innego podmiotu odszkodowanie zostanie ustalone w oparciu o wysokość stawek obowiązujących w wypożyczalniach współpracujących z Towarzystwem.

Cennik wynajmu samochodów zastępczych z OC sprawcy Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

Klasa pojazdu Przykładowe pojazdy Stawka netto za dobę najmu
A Toyota Aygo, VW UP, Skoda Citigo 67zł
B Toyota Yaris, Seat Ibiza, Opel Corsa, Citroen C3 67zł
C Opel Astra, Renault Megane, Skoda Octavia Kombi 83zł
D Hyundai i40, Toyota Avensis Kombi, VW Passat 118zł
E BMW 520 xD AUT, Mercedes E220 AUT, Volvo XC60 260zł
F BMW 730xD, Audi A7 290zł
SUV Hyundai Tucson, Nissan Qashqai, KIA Sportage 160zł
SUV Premium Lexus NX, Volvo XC60, Audi Q5 210zł
VAN Seat Albhambra (7 osobowy), Renault Espace 160zł
M Renault Kangoo, Dacia Docker 105zł
N Peugeot Boxer L4H2, Renault Master L3H2, Mercedes Sprinter 180zł
N Ch Mercedes Sprinter chłodnia, plandeka, kontener 220zł
R Renault Traffic, Mercedes Vito/Viano (9 osobowe) 220zł

* Wszystkie podane kwoty wynajmu samochodu zastępczego z polisy OC TUW są kwotami netto tzn nie zawierają podatku VAT 23%.

Samochód zastępczy z OC Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW — najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Czy przysługuje mi samochód zastępczy z polisy OC w TUW?
Czy samochód zastępczy z OC w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych otrzymam bezgotówkowo?
Jak wynająć samochód zastępczy z OC Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych?
Jaki samochód zastępczy otrzymam z polisy OC TUW?
Czy mogę wynająć samochód z polisy OC TUW w innej wypożyczalni niż wskazana przez T.U. TUW?
Jak długo mogę korzystać z samochodu zastępczego z polisy OC TUW?
Kiedy otrzymam samochód zastępczy z OC Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych?
Czy samochód zastępczy z OC TUW może użytkować inna osoba?
Czy muszę ponosić jakieś opłaty w przypadku uszkodzenia samochodu zastępczego z OC TUW?
Czy samochód zastępczy z OC TUW mogę zwrócić w innym miejscu niż go otrzymałem?
Naprawa mojego auta wydłuża się czy mogę nadal korzystać z auta zastępczego z OC TUW?

Strona www.zastepczy.org jest portalem informacyjnym dla poszkodowanych w szkodach komunikacyjnych z polisy OC pojazdów mechanicznych. W celu ułatwienia poszkodowanym w zdarzeniach komunikacyjnych procesu zgłaszania roszczeń strona zawiera dane kontaktowe poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Za pomocą tej strony możesz również zamówić auto zastępcze z polisy OC sprawcy zdarzenia, które zostanie zorganizowane przez www.zastepczy.org, a koszt wynajmu zostanie rozliczony bezgotówkowo bezpośrednio pomiędzy wypożyczalnią samochodów realizująca wynajem samochodu zastępczego a ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia.
Podmiot www.zastepczy.org nie jest związany gospodarczo z żadnym Towarzystwem Ubezpieczeń. Wszystkie formalności związane z organizacją pojazdu zastępczego możesz załatwić poprzez www.zastepczy.org. W celu uzyskania szczegółowych informacji lub zamówienia auta zastępczego zadzwoń na nr 22 101 01 95 lub zamów auto online przez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie zastepczy.org. Podmiot gospodarczy prowadzący stronę www.zastepczy.org jest niezależnym podmiotem gospodarczym, zajmującym się organizacją najmu pojazdów zastępczych z obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych.