UNIQA

ZAMÓW SAMOCHÓD Z OC w ZASTEPCZY.ORG

DANE ADRESOWE:
UNIQA TU S.A.

ul. Gdańska 132
90-520 Łódź


DANE KONTAKTOWE:
tel.: +48 /42/ 42-42-500
www.: www.uniqa.pl

ZAMÓW SAMOCHÓD z ZASTEPCZY.ORG

+48 22 101 01 95

UNIQA Insurance Group stanowi jedną z największych europejskich grup ubezpieczeniowych o największym udziale w rynku ubezpieczeń Europy Środkowej i Wschodniej. W skład grupy wchodzi 40 spółek działających na terenie 18 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. W sumie grupa obsługuje blisko 10 milionów klientów. Na pozycji lidera ubezpieczeń znajduje się w Austrii z 14,5 % udziałem w rynku. Grupa UNIQUA funkcjonuje na giełdzie papierów wartościowych a jej marka jest rozpoznawalna nie tylko w rodzimej Austrii. Na polskim rynku należy do czołówki najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych. UNIQUA kieruje się wysokimi standardami obsługi, dążeniem do nowoczesności oraz podnoszeniem jakości oferty zgodnie z oczekiwaniami klientów. Nieustannie rozwija swą ofertę dostosowując ją do rynku, aktualnych warunków, podbijając kolejne grupy odbiorców. Korzystając z doświadczenia i posiadanej wiedzy gwarantuje reasekurację na konkurencyjnych warunkach finansowych. Dbając o komfort klienta UNIQUA stara się zapewnić przejrzyste warunki ubezpieczeń, jak też dostępność pomocy nie tylko swoim klientom ale i potencjalnym klientom zainteresowanym ofertą ubezpieczeniową. Priorytetem dla towarzystwa jest dobry kontakt z klientem.
W celu zapewnienia przejrzystości oferty produktów ubezpieczeniowych Grupa UNIQUA wyodrębniła trzy submarki: UNIQUA dla Ciebie (pakiet produktów dla klientów indywidualnych), UNIQUA dla Biznesu (paleta produktów dla klientów instytucjonalnych, małych i dużych firm) oraz UNIQUA dla mieszkalnictwa (kierunkowane produkty dla sektora mieszkalnictwa). W każdej submarce dostępne są ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne oraz życiowe. Grupa UNIQUA obecna jest na polskim rynku od 30 lat, głównie w ubezpieczeniach majątkowych spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, a także ich mieszkańców. Ponad pół miliona Polaków zawierzyło towarzystwu, podobnie jak 70% spółdzielni mieszkaniowych. Produkty UNIQUA odznaczają przyznane nagrody takie jak Laur konsumenta, Dobra polisa czy Wybór Konsumenta. W latach 2015-2018 UNIQUA zyskała tytuł Instytucji Roku, zaś w 2018 roku Perły Polskiej Gospodarki. Wśród ostatnich wyróżnień należy podkreślić tytuł Superbands z 2020 roku jak i odznakę Customers Friend.

Tak znaczący udział w rynku ubezpieczeń majątkowych a szczególnie komunikacyjnych skutkują znaczącą liczbą szkód. Wszyscy kierowcy których samochód został uszkodzony w wyniku w kolizji lub wypadku z winy kierowcy posiadającego polisę ubezpieczeniową OC UNIQA, mogą bezpłatnie wypożyczyć samochód zastępczy z polisy OC sprawcy UNIQA. Auto zastępcze z OC UNIQA należy się każdemu poszkodowanemu na cały okres likwidacji szkody w przypadku zdarzeń w których auto poszkodowanego nie nadaje się do dalszego użytkowania lub na technologiczny okres naprawy samochodu uszkodzonego z polisy OC UNIQA gdy samochodem po zdarzeniu drogowym nie można poruszać bezpiecznie zgodnie z przepisami kodeksu drogowego.


Jeżeli twój pojazd został uszkodzony z winy kierowcy posiadającego polisę OC w firmie UNIQA, potrzebujesz:

  • samochód zastępczy na czas naprawy UNIQA - tzn, że samochód zastępczy z OC UNIQA jest udostępniony na technologiczny czas naprawy zgodny z kosztorysem zatwierdzonym przez rzeczoznawcę z ramienia UNIQA
  • samochód zastępczy z polisy OC UNIQA - UNIQA pokrywa koszty wynajmu samochodu zastępczego z polisy OC sprawcy UNIQA
  • wynająć samochód zastępczy z OC UNIQA - nie musisz opłacać wynajmu aut zastępczego, rozliczenie nastąpi w formie bezgotówkowej między UNIQA a wypożyczalnią samochodów

Opinie poszkodowanych
3.67    

Średnia ocena na podstawie3opinii

5 Star
2
4 Star
0
3 Star
0
2 Star
0
1 Star
1

Rekomendacje
0.00 % poleceń

based on 0 recommendation

0

Polecasz tą ubezpieczalnie??

Tak Nie

Miałeś auto zastępcze?

Napisz opinię

    Najlepsze oceny


Uniqa działa tak sobie. Zastepczy.org to solidna i uczciwa firma.Stanęli na wysokości zadania i skutecznie doprowadzili sprawę do szczęsliwego finału.Dziękuję za wsparcie p.Adamowi.

P

06/01/2023, 16:38

    Najgorsze oceny


W DNIU13 06 2022 DZWONILEM DO ALLIANZ O SAMOCHOD ZASTEPCZY GDYZ MAM SZKODE JAKIS MLODY FACET ZAPYTAL Z JAKIEJ MIEJSCOWOSCI POWIEDZIALEM OKOLICE KOSCIERZYNY NA TO ON ZE W TYM REJONIE NIE MAJA SAM ZASTEPCZYCH I MUSZE SOBIE RADZIC SAM I SIE ROZLACZYL NAPEWNO SKONCZE Z TA FIRMA INIE POLECAM

R

14/06/2022, 00:24
Uniqa działa tak sobie. Zastepczy.org to solidna i uczciwa firma.Stanęli na wysokości zadania i skutecznie doprowadzili sprawę do szczęsliwego finału.Dziękuję za wsparcie p.Adamowi.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
W DNIU13 06 2022 DZWONILEM DO ALLIANZ O SAMOCHOD ZASTEPCZY GDYZ MAM SZKODE JAKIS MLODY FACET ZAPYTAL Z JAKIEJ MIEJSCOWOSCI POWIEDZIALEM OKOLICE KOSCIERZYNY NA TO ON ZE W TYM REJONIE NIE MAJA SAM ZASTEPCZYCH I MUSZE SOBIE RADZIC SAM I SIE ROZLACZYL NAPEWNO SKONCZE Z TA FIRMA INIE POLECAM
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Korzystałam z auta 2 razy, pierwszym razem auto zamówiłam bezpośrednio z Uniqii, masa problemów i duże rozczarowanie. Drugim razem skorzystałam z zastepczy.org - polecam firmę. Naprawdę europejski poziom obsługi klienta.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 

ZASADY ROZLICZANIA KOSZTÓW WYNAJMU POJAZDU ZASTĘPCZEGO Z POLISY OC SPRAWCY UNIQA

Auto zastępcze

Twój pojazd został uszkodzony w kolizji drogowej z winy innego kierowcy? Możesz skorzystać z auta zastępczego, które gwarantowane jest w przypadku szkód zarejestrowanych z OC sprawcy lub w ramach Bezpośredniej Likwidacji Szkód z Twojej polisy OC.

Jakie auto zastępcze otrzymasz i na jak długo?

Samochód zastępczy, który otrzymasz będzie klasy właściwej dla Twojego auta, które zostało uszkodzone. W momencie zgłoszenia zapotrzebowania na auto zastępcze, indywidualnie ustalimy okres czasu, przez który będziesz mógł korzystać z samochodu. Ewentualne przedłużenie auta zastępczego jest konsultowane na bieżąco podczas okresu najmu.

Co ważne, najmując pojazd zastępczy w sieci UNIQA, nie ponosisz opłat:

  • za odbiór/zdanie pojazdu w dwóch różnych miejscach;
  • za odbiór/zdanie pojazdu poza przedstawicielstwem danego podwykonawcy;
  • za wyjazd za granice kraju;
  • za usługi Door-2-Door

a także nie masz określonego limitu kilometrów, w których musisz się zmieścić.

Auto z UNIQA czy z innej wypożyczalni?

Jeśli chcesz wynająć auto zastępcze poza siecią UNIQA, masz do tego prawo. Jedynie musisz pamiętać, że stawki za najem oraz okres na jakie bierzesz auto podlegają weryfikacji. Stawki z zewnętrznych wypożyczalni są odnoszone do poziomu stawek, które UNIQA może zapewnić w ramach swojej sieci. Dzięki możliwości organizacji wynajmu przez UNIQA masz pewność, że w przypadku przyjęcia odpowiedzialności za zgłoszoną szkodę, nie poniesiesz żadnych kosztów z tytułu wynajmu pojazdu. Wynajmując poza siecią UNIQA nie masz takiej gwarancji.

W ramach sieci UNIQA, możemy zapewnić wynajem każdego pojazdu specjalistycznego, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Mając na uwadze obowiązek minimalizowania rozmiarów szkody ciążący na towarzystwie ubezpieczeniowym, a także na poszkodowanym - art. 16 ust.1 pkt. 2 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz treści uchwały Sądu Najwyższego z dnia 24 sierpnia 2017 r. - sygnatura akt III CZP 20/17, nie dajemy gwarancji pokrycia pełnych kosztów z tytułu najmu pojazdu zastępczego spoza sieci UNIQA.

W celu zgłoszenia potrzeby pojazdu zastępczego, skontaktuj się z nami.

Cennik wynajmu samochodów zastępczych z OC sprawcy Uniqa

Klasa pojazdu Przykładowe pojazdy Stawka netto za dobę najmu
A Toyota Aygo 55zł
B Toyota Yaris, Opel Corsa, Renault Clio Kombi 65zł
B Nauka jazdy 90zł
C Opel Astra V, Renault Megane HTB, Toyota Auris, Toyota Auris Kombi, Seat Leon AUT 75zł
D Hyundai i40, Toyota Avensis Kombi, Mazda 6 Kombi, VW Passat AUT 110zł
D PREMIUM BMW 318i AUT. Mercedes C180 AUT, Mercedes c200 AUT 155zł
E BMW 520 xD AUT, Mercedes E220 AUT, Volvo XC60 140zł
SUV Hyundai Tucson, KIA Sportage 115zł
V Renault Traffic (9 os.), Seat Alhambra (7 os.) 115zł
M Renault Kangoo (2 os.) 90zł
N Peugeot Boxer L4H2, Renault Master L3H2, Mercedes Sprinter 155zł

* Wszystkie podane kwoty wynajmu samochodu zastępczego z polisy OC Uniqa są kwotami netto tzn nie zawierają podatku VAT 23%.

Samochód zastępczy z OC Uniqa — najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Czy przysługuje mi samochód zastępczy z polisy OC w Uniqa?
Czy samochód zastępczy z OC Uniqa otrzymam bezgotówkowo?
Jak wynająć samochód zastępczy z OC Uniqa?
Jaki samochód zastępczy otrzymam z polisy OC Uniqa?
Czy mogę wynająć samochód z polisy OC Uniqa w innej wypożyczalni niż wskazana przez T.U. Uniqa?
Jak długo mogę korzystać z samochodu zastępczego z polisy OC Uniqa?
Kiedy otrzymam samochód zastępczy z OC Uniqa?
Czy samochód zastępczy z OC Uniqa może użytkować inna osoba?
Czy muszę ponosić jakieś opłaty w przypadku uszkodzenia samochodu zastępczego z OC Uniqa?
Czy samochód zastępczy z OC Uniqa mogę zwrócić w innym miejscu niż go otrzymałem?
Naprawa mojego auta wydłuża się czy mogę nadal korzystać z auta zastępczego z OC Uniqa?