UNIQA

ZAMÓW SAMOCHÓD Z OC w ZASTEPCZY.ORG

DANE ADRESOWE:
UNIQA TU S.A.

ul. Gdańska 132
90-520 Łódź


DANE KONTAKTOWE:
tel.: +48 /42/ 42-42-500
www.: www.uniqa.pl

ZAMÓW SAMOCHÓD z ZASTEPCZY.ORG

+48 22 101 01 95

UNIQA Insurance Group stanowi jedną z największych europejskich grup ubezpieczeniowych o największym udziale w rynku ubezpieczeń Europy Środkowej i Wschodniej. W skład grupy wchodzi 40 spółek działających na terenie 18 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. W sumie grupa obsługuje blisko 10 milionów klientów. Na pozycji lidera ubezpieczeń znajduje się w Austrii z 14,5 % udziałem w rynku. Grupa UNIQUA funkcjonuje na giełdzie papierów wartościowych a jej marka jest rozpoznawalna nie tylko w rodzimej Austrii. Na polskim rynku należy do czołówki najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych. UNIQUA kieruje się wysokimi standardami obsługi, dążeniem do nowoczesności oraz podnoszeniem jakości oferty zgodnie z oczekiwaniami klientów. Nieustannie rozwija swą ofertę dostosowując ją do rynku, aktualnych warunków, podbijając kolejne grupy odbiorców. Korzystając z doświadczenia i posiadanej wiedzy gwarantuje reasekurację na konkurencyjnych warunkach finansowych. Dbając o komfort klienta UNIQUA stara się zapewnić przejrzyste warunki ubezpieczeń, jak też dostępność pomocy nie tylko swoim klientom ale i potencjalnym klientom zainteresowanym ofertą ubezpieczeniową. Priorytetem dla towarzystwa jest dobry kontakt z klientem.
W celu zapewnienia przejrzystości oferty produktów ubezpieczeniowych Grupa UNIQUA wyodrębniła trzy submarki: UNIQUA dla Ciebie (pakiet produktów dla klientów indywidualnych), UNIQUA dla Biznesu (paleta produktów dla klientów instytucjonalnych, małych i dużych firm) oraz UNIQUA dla mieszkalnictwa (kierunkowane produkty dla sektora mieszkalnictwa). W każdej submarce dostępne są ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne oraz życiowe. Grupa UNIQUA obecna jest na polskim rynku od 30 lat, głównie w ubezpieczeniach majątkowych spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, a także ich mieszkańców. Ponad pół miliona Polaków zawierzyło towarzystwu, podobnie jak 70% spółdzielni mieszkaniowych. Produkty UNIQUA odznaczają przyznane nagrody takie jak Laur konsumenta, Dobra polisa czy Wybór Konsumenta. W latach 2015-2018 UNIQUA zyskała tytuł Instytucji Roku, zaś w 2018 roku Perły Polskiej Gospodarki. Wśród ostatnich wyróżnień należy podkreślić tytuł Superbands z 2020 roku jak i odznakę Customers Friend.

Tak znaczący udział w rynku ubezpieczeń majątkowych a szczególnie komunikacyjnych skutkują znaczącą liczbą szkód. Wszyscy kierowcy których samochód został uszkodzony w wyniku w kolizji lub wypadku z winy kierowcy posiadającego polisę ubezpieczeniową OC UNIQA, mogą bezpłatnie wypożyczyć samochód zastępczy z polisy OC sprawcy UNIQA. Auto zastępcze z OC UNIQA należy się każdemu poszkodowanemu na cały okres likwidacji szkody w przypadku zdarzeń w których auto poszkodowanego nie nadaje się do dalszego użytkowania lub na technologiczny okres naprawy samochodu uszkodzonego z polisy OC UNIQA gdy samochodem po zdarzeniu drogowym nie można poruszać bezpiecznie zgodnie z przepisami kodeksu drogowego.


Jeżeli twój pojazd został uszkodzony z winy kierowcy posiadającego polisę OC w firmie UNIQA, potrzebujesz:

  • samochód zastępczy na czas naprawy UNIQA - tzn, że samochód zastępczy z OC UNIQA jest udostępniony na technologiczny czas naprawy zgodny z kosztorysem zatwierdzonym przez rzeczoznawcę z ramienia UNIQA
  • samochód zastępczy z polisy OC UNIQA - UNIQA pokrywa koszty wynajmu samochodu zastępczego z polisy OC sprawcy UNIQA
  • wynająć samochód zastępczy z OC UNIQA - nie musisz opłacać wynajmu aut zastępczego, rozliczenie nastąpi w formie bezgotówkowej między UNIQA a wypożyczalnią samochodów

Opinie poszkodowanych
4.20    

Średnia ocena na podstawie5opinii

5 Star
4
4 Star
0
3 Star
0
2 Star
0
1 Star
1

Rekomendacje
0.00 % poleceń

based on 0 recommendation

0

Polecasz tą ubezpieczalnie??

Tak Nie

Miałeś auto zastępcze?

Napisz opinię

    Najlepsze oceny


Uniqa działa tak sobie. Zastepczy.org to solidna i uczciwa firma.Stanęli na wysokości zadania i skutecznie doprowadzili sprawę do szczęsliwego finału.Dziękuję za wsparcie p.Adamowi.

P

06/01/2023, 16:38

    Najgorsze oceny


W DNIU13 06 2022 DZWONILEM DO ALLIANZ O SAMOCHOD ZASTEPCZY GDYZ MAM SZKODE JAKIS MLODY FACET ZAPYTAL Z JAKIEJ MIEJSCOWOSCI POWIEDZIALEM OKOLICE KOSCIERZYNY NA TO ON ZE W TYM REJONIE NIE MAJA SAM ZASTEPCZYCH I MUSZE SOBIE RADZIC SAM I SIE ROZLACZYL NAPEWNO SKONCZE Z TA FIRMA INIE POLECAM

R

14/06/2022, 00:24
Uniqa działa tak sobie. Zastepczy.org to solidna i uczciwa firma.Stanęli na wysokości zadania i skutecznie doprowadzili sprawę do szczęsliwego finału.Dziękuję za wsparcie p.Adamowi.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Długo czekałem na roztrzygnięcie sprawy i to było najgorsze,ale w końcu jak poinformowali jej końcu to byłem bardzo zadowolony.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Ja jestem zadowolony.Mają wykwalifikowany zespół,zajęli sie formalnościami,działali zgodnie z zapisami w umowie,mogę polecić.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
W DNIU13 06 2022 DZWONILEM DO ALLIANZ O SAMOCHOD ZASTEPCZY GDYZ MAM SZKODE JAKIS MLODY FACET ZAPYTAL Z JAKIEJ MIEJSCOWOSCI POWIEDZIALEM OKOLICE KOSCIERZYNY NA TO ON ZE W TYM REJONIE NIE MAJA SAM ZASTEPCZYCH I MUSZE SOBIE RADZIC SAM I SIE ROZLACZYL NAPEWNO SKONCZE Z TA FIRMA INIE POLECAM
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 
Korzystałam z auta 2 razy, pierwszym razem auto zamówiłam bezpośrednio z Uniqii, masa problemów i duże rozczarowanie. Drugim razem skorzystałam z zastepczy.org - polecam firmę. Naprawdę europejski poziom obsługi klienta.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 

ZASADY ROZLICZANIA KOSZTÓW WYNAJMU POJAZDU ZASTĘPCZEGO Z POLISY OC SPRAWCY UNIQA

Auto zastępcze

Twój pojazd został uszkodzony w kolizji drogowej z winy innego kierowcy? Możesz skorzystać z auta zastępczego, które gwarantowane jest w przypadku szkód zarejestrowanych z OC sprawcy lub w ramach Bezpośredniej Likwidacji Szkód z Twojej polisy OC.

Jakie auto zastępcze otrzymasz i na jak długo?

Samochód zastępczy, który otrzymasz będzie klasy właściwej dla Twojego auta, które zostało uszkodzone. W momencie zgłoszenia zapotrzebowania na auto zastępcze, indywidualnie ustalimy okres czasu, przez który będziesz mógł korzystać z samochodu. Ewentualne przedłużenie auta zastępczego jest konsultowane na bieżąco podczas okresu najmu.

Co ważne, najmując pojazd zastępczy w sieci UNIQA, nie ponosisz opłat:

  • za odbiór/zdanie pojazdu w dwóch różnych miejscach;
  • za odbiór/zdanie pojazdu poza przedstawicielstwem danego podwykonawcy;
  • za wyjazd za granice kraju;
  • za usługi Door-2-Door

a także nie masz określonego limitu kilometrów, w których musisz się zmieścić.

Auto z UNIQA czy z innej wypożyczalni?

Jeśli chcesz wynająć auto zastępcze poza siecią UNIQA, masz do tego prawo. Jedynie musisz pamiętać, że stawki za najem oraz okres na jakie bierzesz auto podlegają weryfikacji. Stawki z zewnętrznych wypożyczalni są odnoszone do poziomu stawek, które UNIQA może zapewnić w ramach swojej sieci. Dzięki możliwości organizacji wynajmu przez UNIQA masz pewność, że w przypadku przyjęcia odpowiedzialności za zgłoszoną szkodę, nie poniesiesz żadnych kosztów z tytułu wynajmu pojazdu. Wynajmując poza siecią UNIQA nie masz takiej gwarancji.

W ramach sieci UNIQA, możemy zapewnić wynajem każdego pojazdu specjalistycznego, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Mając na uwadze obowiązek minimalizowania rozmiarów szkody ciążący na towarzystwie ubezpieczeniowym, a także na poszkodowanym - art. 16 ust.1 pkt. 2 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz treści uchwały Sądu Najwyższego z dnia 24 sierpnia 2017 r. - sygnatura akt III CZP 20/17, nie dajemy gwarancji pokrycia pełnych kosztów z tytułu najmu pojazdu zastępczego spoza sieci UNIQA.

W celu zgłoszenia potrzeby pojazdu zastępczego, skontaktuj się z nami.

Cennik wynajmu samochodów zastępczych z OC sprawcy Uniqa

Klasa pojazdu Przykładowe pojazdy Stawka netto za dobę najmu
A Toyota Aygo 55zł
B Toyota Yaris, Opel Corsa, Renault Clio Kombi 65zł
B Nauka jazdy 90zł
C Opel Astra V, Renault Megane HTB, Toyota Auris, Toyota Auris Kombi, Seat Leon AUT 75zł
D Hyundai i40, Toyota Avensis Kombi, Mazda 6 Kombi, VW Passat AUT 110zł
D PREMIUM BMW 318i AUT. Mercedes C180 AUT, Mercedes c200 AUT 155zł
E BMW 520 xD AUT, Mercedes E220 AUT, Volvo XC60 140zł
SUV Hyundai Tucson, KIA Sportage 115zł
V Renault Traffic (9 os.), Seat Alhambra (7 os.) 115zł
M Renault Kangoo (2 os.) 90zł
N Peugeot Boxer L4H2, Renault Master L3H2, Mercedes Sprinter 155zł

* Wszystkie podane kwoty wynajmu samochodu zastępczego z polisy OC Uniqa są kwotami netto tzn nie zawierają podatku VAT 23%.

Samochód zastępczy z OC Uniqa — najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Czy przysługuje mi samochód zastępczy z polisy OC w Uniqa?
Czy samochód zastępczy z OC Uniqa otrzymam bezgotówkowo?
Jak wynająć samochód zastępczy z OC Uniqa?
Jaki samochód zastępczy otrzymam z polisy OC Uniqa?
Czy mogę wynająć samochód z polisy OC Uniqa w innej wypożyczalni niż wskazana przez T.U. Uniqa?
Jak długo mogę korzystać z samochodu zastępczego z polisy OC Uniqa?
Kiedy otrzymam samochód zastępczy z OC Uniqa?
Czy samochód zastępczy z OC Uniqa może użytkować inna osoba?
Czy muszę ponosić jakieś opłaty w przypadku uszkodzenia samochodu zastępczego z OC Uniqa?
Czy samochód zastępczy z OC Uniqa mogę zwrócić w innym miejscu niż go otrzymałem?
Naprawa mojego auta wydłuża się czy mogę nadal korzystać z auta zastępczego z OC Uniqa?

Strona www.zastepczy.org jest portalem informacyjnym dla poszkodowanych w szkodach komunikacyjnych z polisy OC pojazdów mechanicznych. W celu ułatwienia poszkodowanym w zdarzeniach komunikacyjnych procesu zgłaszania roszczeń strona zawiera dane kontaktowe poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Za pomocą tej strony możesz również zamówić auto zastępcze z polisy OC sprawcy zdarzenia, które zostanie zorganizowane przez www.zastepczy.org, a koszt wynajmu zostanie rozliczony bezgotówkowo bezpośrednio pomiędzy wypożyczalnią samochodów realizująca wynajem samochodu zastępczego a ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia.
Podmiot www.zastepczy.org nie jest związany gospodarczo z żadnym Towarzystwem Ubezpieczeń. Wszystkie formalności związane z organizacją pojazdu zastępczego możesz załatwić poprzez www.zastepczy.org. W celu uzyskania szczegółowych informacji lub zamówienia auta zastępczego zadzwoń na nr 22 101 01 95 lub zamów auto online przez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie zastepczy.org. Podmiot gospodarczy prowadzący stronę www.zastepczy.org jest niezależnym podmiotem gospodarczym, zajmującym się organizacją najmu pojazdów zastępczych z obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych.