Jak wynająć samochód zastępczy z oc sprawcy?

Wynajęcie samochodu zastępczego wydaje się proste, jednak nie zawsze jest tak w rzeczywistości. Z jednej strony firma ubezpieczeniowa chce nas zmusić do wynajmu auta zastępczego od firmy współpracującej z ubezpieczycielem mimo, iż oferta takiej firmy nie zawsze nam odpowiada z drugiej strony czyhają na nas wypożyczalnie które chcą abyśmy wynajęli auto po stawce dwu lub trzykrotnie wyższej niż rynkowa. Jak wybrać aby nie dopłacić do wynajmu i aby ubezpieczyciel nie zabrał nam samochodu w połowie naprawy gdy z naprawą spóźnia się serwis polecony przez ubezpieczyciela? Na szczęście jest co najmniej kilka możliwości wynajęcia samochodu zastępczego z OC sprawcy:

Pierwszym sposobem na wynajem auta zastępczego jest skorzystanie z oferty pośrednictwa warsztatu naprawczego, zaleta tej opcji jest połączenie rozliczenia naprawy z wynajmem samochodu, brak dodatkowych formalności, brak obaw o wynajem samochodu wykraczającego poza budżet refundacji, łatwość odbioru i oddania samochodu na miejscu w warsztacie, scedowanie organizacji samochodu na warsztat naprawczy.

Drugim sposobem wynajmu jest skorzystanie z wypożyczalnia wskazanej przez ubezpieczyciela. W zależności od towarzystwa ubezpieczeń może to być rekomendowana wypożyczalnia samochodów która ma podpisaną umowę z ubezpieczycielem. Zaletami jest pewność wynajmu, stawek wynajmu, jak również komfort otrzymania samochodu bez konieczności poszukiwania odpowiedniej oferty wynajmu.

Trzecim sposobem wynajmu auta zastępczego jest wynajem samochodu zastępczego na własną rękę, opłacenie faktur za wynajem i przedstawienie ich do rozliczenia ubezpieczycielowi. Zaletą tego rozwiązania jest dowolność w wyborze wypożyczalni, samochodu i warunków wynajmu. Szeroka dostępność samochodów, nawet rzadziej na rynku spotykanych. Ta opcja ma również swoje wady, największą jest poniesienie z góry kosztu wynajmu, ryzyko że rozliczenie zostanie zakwestionowane przez ubezpieczyciela, czasochłonność poszukiwań auta we własnym zakresie.

Czwartym sposobem na samochód zastępczy jest skorzystanie z oferty zastepczy.org. Portal pośredniczący zajmuje się wówczas wszelkimi formalnościami za klienta. Wśród atutów można wymienić pewność znalezienia odpowiedniego auta, dobre rozeznanie w rynku zapewnia szybkie znalezienie stosownego modelu auta. KOlejną zaletą jest brak formalności, wszystkie dokumenty jakie wypełnia klient to formularz zgłoszeniowy. pozytywną strona współpracy z zastepczy.org jest fakt, iż w razie trudności dogadania się z ubezpieczycielem, to pośrednik rozwiązuje wszelkie kwestie sporne, zastrzeżenia. kluczową zaletą obsługi przez portal jest świadczenie usługi pośrednictwa bezpłatnie. poboczne zalety stanowią natomiast brak udziału własnego w razie szkody na pojeździe zastępczym, brak limitów kilometrów dla samochodu zastępczego oraz możliwosć wyjazdu z agranicę, podsatwienie i odbiór auta od klienta. Warto dodać, iż wynajem z pomocą zastepczy.org to zawsze wynajem bezgotówkowy.