Wynajem bezgotówkowo z OC sprawcy

Co to jest wynajem bezgotówkowo z OC sprawcy

Wynajem bezgotówkowy samochodu zastępczego z OC sprawcy jest to usługa oferowana przez niektóre wypożyczalnie samochodów umożliwiająca poszkodowanemu korzystanie z pojazdu w miejsce uszkodzonego samochodu, bez konieczności angażowania środków finansowych na wynajem samochodu. Koszt wynajmu za auto zastępcze pokrywany jest w całości z polisy OC sprawcy wypadku drogowego!

Jak działa wynajem samochodu zastępczego bezgotówkowo?

Poszkodowanemu udostępniany jest pojazd zastępczy przez wypożyczalnię samochodów na czas naprawy(jeżeli uszkodzenia nie wykluczają pojazdu z ruchu drogowego np.: zarysowane drzwi) lub na łączny czas załatwienia formalności z firmą ubezpieczeniową i naprawy pojazdu(jeżeli pojazd w wyniku uszkodzeń nie może uczestniczyć w ruchu np.: uszkodzony układ jezdny, uszkodzone elementy oświetlenia, uszkodzenia nadwozia uniemożliwiające zabezpieczenie pojazdu).

Jaki samochód zastępczy otrzyma osoba poszkodowana?

Wypożyczalnia udostępnia samochód zastępczy z OC sprawcy wypadku drogowego tej samej klasy(segment) co uszkodzony pojazd w wyniku kolizji drogowej, zarówno dla samochodów nowych jak i samochodów kilku bądź kilkunastoletnich, wiek uszkodzonego pojazdu nie ma znaczenia w przypadku wynajmu samochodu zastępczego.

Zorganizujemy samochód zastępczy bez względu na to, w jakim TU ubezpieczony jest sprawca.