GENERALI

ZAMÓW SAMOCHÓD Z ZASTEPCZY.ORG

DANE ADRESOWE:
Generali T.U. S.A.

ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa

DANE KONTAKTOWE:
tel.: +48 /91/ 391-39-13
www.: www.generali.pl

ZAMÓW SAMOCHÓD z ZASTEPCZY.ORG

+48 22 101 01 95

Opinie poszkodowanych
3.33    

Średnia ocena na podstawie3opinii

5 Star
1
4 Star
1
3 Star
0
2 Star
0
1 Star
1

Rekomendacje
0.00 % poleceń

based on 0 recommendation

0

Polecasz tą ubezpieczalnie??

Tak Nie

Miałeś auto zastępcze?

Napisz opinię

    Najlepsze oceny


Wszystko ok

P

22/01/2020, 12:12

    Najgorsze oceny


Szkoda i auto zastępcze od Genrali to tragedia, męczarnia, koszmar... po 2 dniach korzystania z auta zastępczego likwidator podjął decyzję o zakończeniu wynajmu. Po kolejnych 2 skontaktowali się ze mną aby podstawić mi samochód bo jednak mój nie nadaje się do jazdy, tłumaczenie likwidatorowi że dziura w klapie bagażnika wielkości pomarańczy wcześniej nie pomagały.

K

04/10/2019, 09:28
Wszystko ok
Czy ta opinia była przydatna ?            
Generali za AR Giulia Veloce 280KM (prosto z salonu przebieg 130 kilometrów) zaproponowało mi Toyotę Avensis 1.8 benzyna, wg konsultanta powinienem być zadowolony bo to i tak większy samochód. Zadzwoniłem do zastepczy.org - znaleźli mi AR Giulie , wprawdzie z słabszym silnikiem i napęd na tył a nie na 4 koła, ale jeżeli kupujesz nowy samochód na który czekasz 3 miesiące i ktoś Ci rozbija po 1 dniu to ma znaczenie jakie auto zastępcze otrzymasz:)
Czy ta opinia była przydatna ?            
Szkoda i auto zastępcze od Genrali to tragedia, męczarnia, koszmar... po 2 dniach korzystania z auta zastępczego likwidator podjął decyzję o zakończeniu wynajmu. Po kolejnych 2 skontaktowali się ze mną aby podstawić mi samochód bo jednak mój nie nadaje się do jazdy, tłumaczenie likwidatorowi że dziura w klapie bagażnika wielkości pomarańczy wcześniej nie pomagały.
Czy ta opinia była przydatna ?            

ZASADY ROZLICZANIA KOSZTÓW WYNAJMU POJAZDU ZASTĘPCZEGO Z POLISY OC SPRAWCY GENERALI

I. Ogólne warunki

 1. Generali T.U S.A pokryje koszty wynajmu pojazdu z tytułu ubezpieczenia OC, gdy z okoliczności sprawy wynika, że poszkodowany jednocześnie:
  • nie mógł korzystać ze swojego pojazdu w takim zakresie, w jakim korzystałby z niego, gdyby mu szkody nie wyrządzono;
  • poniósł wydatki, które były celowe i niezbędne do korzystania z innego pojazdu w takim samym zakresie, w jakim korzystałby z pojazdu, który uległ uszkodzeniu.
 2. Pokrycie kosztów wynajmu przez Generali T.U S.A nastąpi po udowodnieniu zasadności i udokumentowaniu wynajmu pojazdu.
 3. Wynajęty pojazd powinien być podobnej klasy, co pojazd uszkodzony.
 4. Koszty wynajmu nie powinny odbiegać od cen występujących na rynku lokalnym.
 5. Generali T.U S.A zapewnia pomoc w wynajmie pojazdu zastępczego zgodnie z cennikiem.

II. Warunki dotyczące poszkodowanego nieprowadzącego działalności gospodarczej

Odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów za uszkodzenie lub zniszczenie pojazdu, w szczególności niesłużącego do prowadzenia działalności gospodarczej, obejmuje celowe i ekonomicznie uzasadnione wydatki na najem pojazdu zastępczego. Celem uzyskania zwrotu należy przedstawić umowę wynajmu, rachunek/fakturę lub inne dokumenty potwierdzające wynajem pojazdu.

III. Warunki dotyczące poszkodowanego wykorzystującego pojazd do prowadzenia działalności gospodarczej

Poszkodowany, któremu pojazd niezbędny jest do prowadzenia działalności gospodarczej, powinien udokumentować fakt prowadzenia działalności gospodarczej oraz sposób wykorzystania uszkodzonego pojazdu. W tym celu należy przedstawić przykładowo następujące dokumenty:

 • zaświadczenie o wpisie do ewidencji gospodarczej lub inny dowód potwierdzający charakter prowadzonej działalności;
 • oświadczenie o konieczności wynajmu pojazdu zastępczego oraz dowody tę konieczność potwierdzające (dotyczące sposobu wykorzystywania uszkodzonego pojazdu w działalności gospodarczej), rachunek/fakturę za wynajem pojazdu.

IV. Okres wynajmu pojazdu zastępczego

 1. Szkoda częściowa. Za zasadny uznaje się zwrot kosztów wynajmu pojazdu za okres odpowiadający okresowi niezbędnemu do technologicznej naprawy uszkodzonego pojazdu oraz innym okresom dodatkowym, np. okresowi od powstania szkody do dokonania oględzin i otrzymania dokumentu określającego zakres naprawy, okresowi niezbędnemu na znalezienie warsztatu naprawczego itp.
 2. Szkoda całkowita (naprawa uszkodzonego pojazdu jest ekonomicznie nieopłacalna). Za zasadny uznaje się zwrot kosztów wynajmu pojazdu za okres odpowiadający okresowi od powstania szkody do dokonania oględzin i otrzymania dokumentu o kwalifikacji szkody jako całkowitej oraz okresowi przeznaczonemu na zakup innego pojazdu (standardowo przyjmuje się 7 dni). W przypadkach uzasadnionych 7-dniowy okres przeznaczony na zakup innego pojazdu może być wydłużony (maksymalnie do dnia wypłaty odszkodowania)

V. Kontakt do partnera

Proponujemy wynajem pojazdu zastępczego od naszego partnera – firmy Europ Assistance Polska Sp. z o.o. Telefon dostępny jest 24h/7 dni w tygodniu. Skorzystanie ze wskazanej wyżej wypożyczalni nie jest warunkiem koniecznym do otrzymania świadczenia z tytułu wynajmu pojazdu zastępczego. Klient może wybrać dowolną firmę, która wynajmie pojazd za cenę równorzędną lub niższą niż wskazana w części I. Ogólne warunki (zgodnie z Art. 16 ustawy ubezpieczeniowej z dnia 22 maja 2003 w razie zaistnienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem obowiązkowym, o którym mowa w art. 4 pkt 1-3, osoba uczestnicząca w nim, z uwzględnieniem ust. 2, jest obowiązana do zapobieżenia w miarę możliwości zwiększeniu się szkody).

Cennik wynajmu samochodów zastępczych z OC sprawcy Generali

klasa Stawka netto Przykładowe modele aut
A 68zł Skoda Citigo
B 68zł Skoda Fabia
C 78zł Ford Focus, Renault Megane
D 120zł Ford Mondeo, Renault Talisman
E 250zł Volvo S90
SUV 145zł Toyota RAV4, VW Tiguan

* Wszystkie podane kwoty wynajmu samochodu zastępczego z polisy oc sprawcy Generali są kwotami netto tzn. nie zawierają podatku VAT 23%.

Samochód zastępczy z OC Generali — najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Czy przysługuje mi samochód zastępczy z polisy OC w Generali?
Czy samochód zastępczy z OC Generali otrzymam bezgotówkowo?
Jak wynająć samochód zastępczy z OC Generali?
Jaki samochód zastępczy otrzymam z polisy OC Generali?
Czy mogę wynająć samochód z polisy OC Generali w innej wypożyczalni niż wskazana przez T.U. Generali?
Jak długo mogę korzystać z samochodu zastępczego z polisy OC Generali?
Kiedy otrzymam samochód zastępczy z OC Generali?
Czy samochód zastępczy z OC Generali może użytkować inna osoba?
Czy muszę ponosić jakieś opłaty w przypadku uszkodzenia samochodu zastępczego z OC Generali?
Czy samochód zastępczy z OC Generali mogę zwrócić w innym miejscu niż go otrzymałem?
Naprawa mojego auta wydłuża się czy mogę nadal korzystać z auta zastępczego z OC Generali?