BEESAFE

ZAMÓW SAMOCHÓD Z OC w ZASTEPCZY.ORG

DANE ADRESOWE:
Beesafe Sp. zo.o.

Al. Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa


DANE KONTAKTOWE:
tel.: +48 500 965 626
www.: www.beesafe.pl

ZAMÓW SAMOCHÓD ZASTĘPCZY

+48 500 965 626

Beesafe to marka ubezpieczeniowa należąca do towarzystwa Compensa, jednej ze spółek Vienna Insurance Group z Austrii. Choć marka BeeSafe pojawiła się w branży niedawno, jej działania podbiły już serca wielu klientów. Beesafe zwraca uwagę nie tylko na proces przygotowania i sprzedaży ubezpieczenia, ale również procedurę posprzedażową, a więc np. zgłaszanie szkody przez infolinię czy kontakt poprzez stronę internetową. Wszystkie procedury przebiegają szybko i bezproblemowo.

TU BeeSafe oferuje klientom polisy komunikacyjne. W ofercie znajduje się więc ubezpieczenie OC i AC w trzech ciekawych wariantach. OC i AC od BeeSafe można również uzupełnić o assistance, NNW, a także ubezpieczenie szyb. Beesafe oferuje także szereg dodatków do ubezpieczeń komunikacyjnych, w tym ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, a także ochronę prawną. Co więcej, oferta ubezpieczeniowa BeeSafe jest kierowana zarówno do osób fizycznych, jak i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Działalność Towarzystwa Ubezpieczeń Beesafe w Polsce jest uregulowana ustawą o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. W myśl tych przepisów każde Towarzystwo Ubezpieczeń oferujące komunikacyjne polisy OC w Polsce jest zobowiązane do zorganizowania pojazdu zastępczego lub do pokrycia kosztów wynajmu takiego pojazdu poszkodowanemu którego pojazd został uszkodzony z winy sprawcy który posiadał obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Beesafe.

Beesafe samochód zastępczy z OC sprawcy - dla kogo?

Samochód zastępczy z OC Beesafe może otrzymać osoba, której auto uległo zniszczeniu lub zostało unieruchomione w wyniku kolizji lub wypadku drogowego który spowodował kierowca prowadzący pojazd posiadający obowiązkowe ubezpieczenie OC w Beesafe. Koszty wynajęcia samochodu zastępczego zostaną pokryte z polisy OC sprawcy zdarzenia.

Co zrobić aby otrzymać samochód zastępczy z OC Beesafe?

Aby otrzymać auto zastępcze z OC sprawcy Beesafe należy poinformować o tym fakcie podczas zgłaszania szkody, jeżeli nie zrobiłeś tego na tym etapie najlepiej gdy skontaktujesz się z działem obsługi szkód Beesafe pod numerem telefonu +48 500 965 626 możesz też wypełnić formularz na naszej stronie https://zastepczy.org pomożemy Ci w organizacji samochodu zastępczego z polisy OC Sprawcy Beesafe. Chcesz na własną rękę wynająć samochód zastępczy za który zapłaci Beesafe, możesz to zrobić, pamiętaj jednak, że cena wynajmu samochodu w wypożyczalni którą wybierzesz nie powinna odbiegać od cennika który stosuje Beesafe.

Jak długo mogę korzystać z samochodu zastępczego z OC Beesafe?

Odpowiedź na to pytanie nie wynika wprost z przepisów o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdów mechanicznych. Okres na jaki przysługuje samochód zastępczy z polisy OC zależy od wielu czynników, jeżeli:

  • na okres likwidacji szkody - gdy Twój pojazd został uszkodzony w stopniu który uniemożliwia dalsze poruszanie się
  • na okres likwidacji szkody oraz wykonania badań technicznych - jeżeli w Twoim pojeździe Policja zatrzymała dowód rejestracyjny w efekcie powstałych uszkodzeń
  • na technologiczny czas naprawy - gdy Twój pojazd został uszkodzony w nieznacznym stopniu i można go użytkować dalej w sposób nie powodujący zagrożenia

Należy pamiętać iż poszkodowany w myśl ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdów mechanicznych jest zobowiązany do minimalizacji wysokości szkody. W praktyce oznacza to, iż poszkodowany powinien współdziałać z Towarzystwem Ubezpieczeń aby sprawnie i szybko bez zbędnej zwłoki szkoda została zlikwidowana

Kiedy Beesafe może odmówić wynajmu samochodu zastępczego z OC sprawcy lub skrócić okres użytkowanego samochodu zastępczego

Zgodnie z założeniami ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdów mechanicznych, Beesafe jest zobowiązane do wynajmu samochodu zastępczego z polisy OC sprawy zawartej w Beesafe lub do refundacji kosztów wynajmu samochodu zastępczego w przypadku gdy pojazd został uszkodzony. W niektórych sytuacjach Beesafe może odmówić wynajmu samochodu zastępczego lub zakończyć realizowany wynajem w przed ukończeniem naprawy. Kiedy ubezpieczyciel może odmówić lub skrócić wynajem:

  • brak ważnych badań technicznych - jeżeli uszkodzony samochód nie posiadał ważnych badań technicznych w chwili zdarzenia, Beesafe może odmówić wynajmu samochodu zastępczego z oc sprawcy Beesafe lub zakończyć wynajem w trakcie procesu likwidacji szkody
  • brak odpowiedzialności w szkodzie - jeżeli w toku prowadzonego śledztwa okaże się, iż sprawcą zdarzenia nie jest kierowca posiadający polisę OC w Beesafe, ubezpieczyciel może odmówić pokrycia kosztów najmu samochodu zastępczego
  • niezasadnie wydłużający się okres naprawy - w przypadku gdy okres naprawy pojazdu zostaje wydłużony Beesafe wydłuży okres wynajmu samochodu zastępczego z OC Beesafe lub pokryje dodatkowe koszty związane z wynajmem samochody zastępczego w zewnętrznej wypożyczalni samochodów pod warunkiem iż serwis dokonujący naprawy uszkodzonego z polisy OC Beesafe samochodu udokumentuje zasadność takiego wydłużenia np: poprzez przesłanie potwierdzenia zamówienia niedostępnej częsci, w przypadku braku takiego dokumentu Towrzystwo Ubezpieczeń może zakończyć najem samochodu zastępczego z OC Beesafe zgodnie kosztorysowym okresem najmu

Czy korzystając z auta zastępczego z OC Beesafe ponoszę jakieś koszty?

Koszty związane z udostępnieniem auta zastępczego z OC Beesafe ponosi ubezpieczyciel. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem samochodu zastępczego na własną rękę musimy dopilnować sami aby samochód zastępczy z OC Beesafe był z tego samego segmentu co uszkodzony pojazd. Jeżeli wynajmiemy samochód z wyższego segmentu Beesafe pokryje wyłącznie część kosztów a za różnice kategorii pojazdów będziemy musieli dopłacić sami.
Z własnej kieszeni ponosimy wszystkie koszty eksploatacji pojazdu np: tankowanie, płyn do spryskiwaczy, tych kosztów Beesafe nie ma obowiązku zwracać. Jeżeli użytkownikiem uszkodzonego pojazdu był przedsiębiorca który ma możliwość o odliczenia podatku VAT, po zakończonym wynajmie otrzyma on fakturę i będzie musiał dokonać opłaty 50% lub 100% VAT pozostała część należności pokryje Beesafe

Opinie poszkodowanych
5.00    

Średnia ocena na podstawie1opinii

5 Star
1
4 Star
0
3 Star
0
2 Star
0
1 Star
0

Rekomendacje
0.00 % poleceń

based on 0 recommendation

0

Polecasz tą ubezpieczalnie??

Tak Nie

Miałeś auto zastępcze?

Napisz opinię

    Najlepsze oceny


Bardzo sprawna obsługa, na początku trudno było mi się dodzwonić na infolinie Beesafe, po 30min oczekiwania wypłniłem formularz. Po 20min oddzwonił konsultant i tego samego dnia miałem samochód.

M

06/04/2024, 12:34

    Najgorsze oceny


No Reviews

Bardzo sprawna obsługa, na początku trudno było mi się dodzwonić na infolinie Beesafe, po 30min oczekiwania wypłniłem formularz. Po 20min oddzwonił konsultant i tego samego dnia miałem samochód.
Czy ta opinia była przydatna ?     0      0 

Strona www.zastepczy.org jest portalem informacyjnym dla poszkodowanych w szkodach komunikacyjnych z polisy OC pojazdów mechanicznych. W celu ułatwienia poszkodowanym w zdarzeniach komunikacyjnych procesu zgłaszania roszczeń strona zawiera dane kontaktowe poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Za pomocą tej strony możesz również zamówić auto zastępcze z polisy OC sprawcy zdarzenia, które zostanie zorganizowane przez www.zastepczy.org, a koszt wynajmu zostanie rozliczony bezgotówkowo bezpośrednio pomiędzy wypożyczalnią samochodów realizująca wynajem samochodu zastępczego a ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia.
Podmiot www.zastepczy.org nie jest związany gospodarczo z żadnym Towarzystwem Ubezpieczeń. Wszystkie formalności związane z organizacją pojazdu zastępczego możesz załatwić poprzez www.zastepczy.org. W celu uzyskania szczegółowych informacji lub zamówienia auta zastępczego zadzwoń na nr 22 101 01 95 lub zamów auto online przez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie zastepczy.org. Podmiot gospodarczy prowadzący stronę www.zastepczy.org jest niezależnym podmiotem gospodarczym, zajmującym się organizacją najmu pojazdów zastępczych z obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych.